Skocz do zawartości

StarCraft 2


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj GMClanowicze mogą podyskutować o właśnie robionym sequelu Starcrafta.

 

Przydatne linki:

Oficjalna stronka.

http://www.starcraft2.com/

Polskie stronki.

http://www.starcraft2.net.pl/

http://starcraft2.gram.pl/

Tu można znaleźć nowe (i stare) jednostki i budynki, które prawdopodobnie pojawią się w StarCrafcie2.

http://www.starcraft-source.com/

 

Filmiki:

ZERG
-

PROTOSS
- part1.
part2.

TERRAN
- part1.
part2.

Aby obejrzeć te filmiki z lepszą jakością, musicie ściągnąć odpowiednie (Zerg, Terran, Protoss) programiki z www.starcraft2.com. Włączacie je i pobierają filmiki do wskazanego folderu.

 

Piszcie, co sądzicie o sequelu. Czy zapowiada się, że będzie lepszy od Starcrafta 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko, że Starcraft kompletnie mnie nie podnieca. ;P Moim skromnym zdaniem, istnieje cała masa gier przewyższających go o głowę (z czego lwia część powstała w latach dziewięćdziesiątych, często przed premierą SC). I to w sumie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, naczelny argument fanów SC. =p Tylko powiedz mi, co nam daje "doskonały balans pomiędzy frakcjami", skoro reszta jest do tyłka? ;) Zresztą ja nie wiem, kto to w ogóle wymyślił, bo ja tam nie odczuwam żadnej różnicy pomiędzy zbalansowaniem w SC i dowolnym innym RTsie. No ale przyjmijmy, że Blizzard tak się nad tym napocił , że gra jest rzeczywiście pod tym względem perfekcyjna. I co dalej? Przydałby się gameplay na poziomie, a tego niestety Starcraftowi brak. Mało jednostek oraz brak jakiekolwiek realizmu w ich zachowaniu, monotonna rozgrywka, "syndrom zręcznościówki" (wygrywa ten, kto szybciej kilka) i olbrzymie armie składające się kilkunastu żołnierzyków na krzyż. =) Poza tym wkurza mnie to, że tak naprawdę mamy tylko dwa schematy rozgrywki: rush albo naprodukowanie jak najwięcej mięcha i rzucenie go na bazę wroga. Zaraz ktoś pewnie powie, że jestem nab i nie powinienem się wypowiadać, skoro nie grałem. Otóż grałem i zauważyłem, że czego bym nie robił, wszytko prędzej czy później sprowadza się do jednej z w/w możliwości.

 

Total Annihilation > StarCraft.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KKND > Total anihilation :P

Swoją drogą lubie starcrafta ale jakos sie nic nie podniecam, wole age of empiresalbo chocby warcrafta zeby daleko nie szukać. ale i tak wole krwawe strzelanki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dark: No w sumie tak.

Zresztą ja nie wiem, kto to w ogóle wymyślił, bo ja tam nie odczuwam żadnej różnicy pomiędzy zbalansowaniem w SC i dowolnym innym RTsie.

W Starcrafcie żadna rasa nie jest lepsza od drugiej, więc nie ma możliwości jęczenia, że "mam zergów a on protossów, nie gram."

 

Zresztą, dyskutujemy tu o sequelu. A on może okazać się całkiem inny.

 

Swoją drogą lubie starcrafta ale jakos sie nic nie podniecam

Ja też się nie podniecam. Po prostu lubię w niego grać :)

 

warcrafta

Melee? DotA? DDay?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Starcrafcie żadna rasa nie jest lepsza od drugiej, więc nie ma możliwości jęczenia, że "mam zergów a on protossów, nie gram."
Ktoś to wyliczył na podstawie obrażeń zadawanych przez poszczególne jednostki, czy co? Ja np. uważam, że w TA Arm i Core są sobie równe i żadna z tych dwóch frakcji nie jest silniejsza. =p

 

Zresztą, dyskutujemy tu o sequelu. A on może okazać się całkiem inny.
Nie lubię dysktutować o czymś, czego jeszcze nie ma. :3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie znaczy, że nie będzie.
Nie twierdzę, że SC się nie ukaże. Po prostu nie widzę sensu w podniecaniu się czymś, co jeszcze nie ujrzało światła dziennego. Z tego co widziałem na różnych forach wnioskuję, że zagorzali fani potrafią przyczepić grze kartke z napisem "kultowa" mając do dyspozycji jedynie kilka filmików i garstkę screenów. ;p

 

Szkoda że nie zrobią dwójki... - marzenia. :(
Zrobili - Supreme Commander. Tylko czy im wyszło nie wiem, bo nie grałem. ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Supreme Commander jest świetny, ale ma duże wymagania i na ogromnych mapach długo się walczy. Co do Totala, to jest jeszcze Total Annihilation: Kingdoms w klimatach fantasy, ale rasy są strasznie niezbalansowane.

 

Ja czekam tylko na jedną grę, a zwie się Demigod: http://www.demigodthegame.com/

 

Będzie to gra głównie na multi, inspirowana Dotą i tworzona przez twórcę TA i SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dark: Mam wrażenie, że StarCraft coś ci zrobił... Nikt tu się nie podnieca.

 

inspirowana Dotą

Uwielbiam ten tryb :)

 

Z tego co widziałem na różnych forach wnioskuję, że zagorzali fani potrafią przyczepić grze kartke z napisem "kultowa" mając do dyspozycji jedynie kilka filmików i garstkę screenów. ;p

To źle szukałeś. Wszystkie jednostki i budynki są już zrobione, co widać z filmików, screenów i http://www.starcraft2.com/ No i nikt nie mówił, że sequel będzie wypasiony, bo niektórzy wciąż narzekają na grafikę (np. Mutalisków). Na polskich stronkach jest mnóstwo przetłumaczonych wywiadów z Blizzardem i F&Q. BTW. Lejesz wodę :)

 

A do TA nic nie mam. Nie grałem, ale widziałem screeny, który zrobiły na mnie średnie wrażenie.

 

I skończmy tą dyskusję zanim się pozabijamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dark: Mam wrażenie, że StarCraft coś ci zrobił... Nikt tu się nie podnieca.
TU nie, ale ja miałem na myśli ogół StacCaftowej społeczności. Po prostu strasznie czegoś takiego nie lubię. Ludzie ogłaszają grę hitem, chociaż nawet w demo nie grali. A spróbuj im to wypomnieć, to Cię zbluzgają i wyzwą od dzieci neo. Do samego SC mam tylko tyle, że imo nie zasługuje na miano "RTSa wszech czasów". Ale to oczywiście tylko moja opinia.

StarCraft nic mi nie "zrobił". Totalnie sie na nim zawiodłem i tyle. Do gry podchodziłem, można powiedzieć, napalony. Nakręciłem się tymi wszystkimi peanami na cześć SC. Być może to właśnie te moje duże oczekiwania sprawiły, że się od niego odbiłem. W każdym razie na dzień dzisiejszy StarCrafta nie trawię. Może sequel coś zmieni.

I skończmy tą dyskusję zanim się pozabijamy :D
Nie chciałem, żeby moje posty były odbierane jako atak na kogokolwiek, ale jeśli tak to wygląda, to sorry. =o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem, żeby moje posty były odbierane jako atak na kogokolwiek, ale jeśli tak to wygląda, to sorry. =o

To nie było serio :D I rozumiem cię: właśnie dlatego większość sequeli lubianych gier (patrz Gothic, TES, AoE) była klapą, bo gracze spodziewali się cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... nawet Diablo 3 nie potwierdzili że w ogóle jest robione a powoli staje się obiektem kultu. SC 2 to przy tym pikuś.

 

Ja bym chętnie grał w Starcrafta gdyby nie to, że często rozgrywki przekładają się na długi czas, głównie żmudnego budowania. Toż to w Warcraft 2 miałeś gryfy/smoki po 10 minutach, a w SC ledwo co w ten czas zbudujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC ledwo co w ten czas zbudujesz

Bo to Early Game. Tu decydujesz (a nawet wcześniej) co będziesz budował.

 

Ja bym chętnie grał w Starcrafta gdyby nie to, że często rozgrywki przekładają się na długi czas, głównie żmudnego budowania.

? Dla mnie nigdy rozgrywki się nie ciągnęły. Rozwiń swą myśl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starcraftcie podobal mi sie bardzo rozbudowany edytor. Gralem glownie w mapy robione przez graczy (roznego rodzaju defensy). Skonczylem jednak z starcraftem gdy wpadl mi rece Warcraft 3 z jeszcze lepszym edytorem, czyli bardziej rozbudowanymi mapkami fanow. Mam nadzieje ze w sc2 bedzie jeszcze lepszy edytor niz w wc3, to moze pogram w jakas dote2 czy cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...