Skocz do zawartości

Zablokowane [php] Prymitywny shoutbox.


Nicolas

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec. Prubóje swoich sił z PHP i postanowiłem zrobić bardzo prymitywnego shoutboxa i mam pytanko. Jest string, który zawiera treść pliku np.: linia1#linia2#linia3# i chciałby, aby rozdzielićtego string do tablicy, aby # oznaczoło przejście do następnego elementu. Czyli w tym przykładzie chciałbym osiagnąć:

 

 

wiersz[0] = linia1;
wiersz[1] = linia2;
wiersz[2] = linia3;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

$wiersz=explode('#','text);

dzieli tekst rozdzielony znakami # do tablicy. Uzyskana w ten sposób zmienna będzie tablicą zaweirającą tyle elemntów ile znaków #. (oczywiście znak # mozna zamienić, nalezy pamiętać, o wyrażeniach regularnych);

 

http://pl.php.net/manual/pl/function.explode.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja polecam do tego inny sposób, a mianowicie serializację. Funkcją serialize możesz skonwertować automatycznie tablicę na string i zapisać sobie ładnie do pliku, a potem przy wczytaniu odczytujesz linijkę z tym stringiem i używasz unserialize. Funkcja ta zwróci automatycznie tablice o strukturze pierwotnej. Chociaż jeżeli to ma być tylko do tablic jednopoziomowych, to tak jak wspomniał gnysek, można spokojnie używać implode i explode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki mam jeszcze jedno pytanie. Może nie o php, ale też chodzi o tego shoutbox'a wiec nie zakladam nowego tematu. Jak zrobić coś jak na GM'clanie (i właściwie we wszystkich skryptach Shoutbox'owych) mianowicie wszystko jest w małej tabeli i jak się napisze coś więcej jak tabaela to ona się nie rozciaga tylko pokazuje sie pasek przewijania. Pewnie chodzi o ramki, ale nie wiem bo nie znam się na ramkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

<div style="overflow: auto; height: 200px;">tresc</div>

wtedy jeżeli tekst przekrowczy wysokość 200px automatycznie pokaże sie pasek przewijania (nie da się go przewijac rolką).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...