Skocz do zawartości

Resetujący się komputer


Crackkk-GM

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Dzisiaj grałem w Tibie, podczas gry wyskoczył debug. No se pomyślałem odpale Tibie jeszcze raz, ale jak wcisnołem w debugu ok, to kolory i pixele sie zmienily, (niebiesko, zielone, zółte i czarne). Komp sie zresetował. Nie chce się teraz odpalić, przy odpalaniu nie pokazuję się obraz, po 5-10 sekundach sie robi reset.

Byłem w komputerowym, i dali mi powietrze sprężone, żebym podmuchał wiatraczki wszystkie i płyte główną. No więc popsikałem... Czekałem 1,5h i to samo ciągle jest...

Czy mógłby ktoś podać rozwiązanie?

Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mają volty do tego??? Już prędzej Watty.......

OMG tak to jest jak ktoś chce zaszpanić.

W BIOS najpierw odpala się k. grafiki, więc jeżeli nie widzisz loga płyty głównej - bo już się resetuje - to znaczy, że Ci siadł albo GPU albo pamięć grafiki

 

A co mają volty do tego??? Już prędzej Watty.......

OMG tak to jest jak ktoś chce zaszpanić.

W BIOS najpierw odpala się k. grafiki, więc jeżeli nie widzisz loga płyty głównej - bo już się resetuje - to znaczy, że Ci siadł albo GPU albo pamięć grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Volty też mogą tutaj mieć znaczenie. Zasilacz mógł się już na tyle zużyć, że jego moc już nie jest taka jak podawana przez producenta, to pierwsze, a drugie, że może już nie trzymać stabilnych napięć.

 

Crackk-GM - Czy słyszysz jakieś sygnały alarmowe z biosu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mógł się już na tyle zużyć, że jego moc już nie jest taka jak podawana przez producenta, to pierwsze, a drugie, że może już nie trzymać stabilnych napięć.

tak bylo u mnie. kuzyn mi pozyczyl nowy zasilacz i zaczal komp dzialac. jak masz od kogos pozyczyc to zamien pozyczony ze starym i zobacz czy bedzie dzialalo ;)

btw ciekawe czy te ciagle bledy (patrz temat "PC sie spier...") byly spowodowane spalonym zasilaczem? bo juz ich nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak wogule ? To jeśli jego komp nie działa to jak on pisze w tym temacie ?

A co do tematu to:

- Pożycz od kogoś karte graficzą i sprawdz czy jest dobrze

- Jeśli nie to pożycz zasilacz i też sprawdz.

Może robili coś w elektrowni i ci kompa rozwaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic, oprocz tego normalnego dzwieku przy odpalaniu kompa tego : beep charakterystycznego

to grafa jest w porządku

 

Ja proponuję zresetować bios:

-odłącz kompa z prądu

-wyjmij baterię z płyty głównej na ok. godzinę i włóż z powrotem i zobacz czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje wyczyścić gniazda PCI-E/ AGP i pamięci DDRx/SD ( pędzelkiem o szerokości około 3cm )

Prawdopodobną przyczyną zjarania karty graficznej mogło być zatarcie się wiatraka od GPU bądź też wadliwy zasilacz... Istnieje możliwość że Zasilacz ma nie stabilne zasilanie 12V co może wywoływać takie efekty. CPU nie ma z tym nic wspólnego. To może być tylko niedokładnie dociśnięta karta graficzna lub jej uszkodzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...