Skocz do zawartości

Zablokowane Kolejny uploader


Kaara

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety, musze najblizszym czasie zrobić łatwy uploader, szukałem,grzebałem starałem sie robić ale nie umiem za duzo z PHP, pobrałem z internetu skrypt prostego uloada a konkretnie PHP Advanced Transfer Manager wgrywam na stronke jest ok ale nie moge nic wgrac poniewaz chyba musze sie zalogowac, ale aby sie zalogowac musze wejsc w login.php ktorego nie ma w plikach i wyswietla sie blad 404.

czy jest wersja z tymyi wsyztskimi plikami? czy to trzeba jakos inaczej rozwiazac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nobody ratujesz mi dupe, naprawdę , we wtorek dostane ksiazke o PHP wiec dalej moze sobie bede radził sam,

Jeszcze raz wielkie dzieki

 

@edit hmm ale mam problem zrobilem tak jak napisali ale cos nie za bardzo ma chcei do działania nie chce sie wgrywac plik ;/

nieiwem moze mam cos źle

daje koda:

 

index.php:

 <form method="post" action="upload.php" enctype="multipart/form-data">
<input type="hidden" name="MAX_FILE_SIZE" value="30000">

Wybierz plik który chcesz umieścić na serwerze:<br>

<input type="file" name="pliczek" size="40"><br>
<input type="submit" value="Wgraj plik">

 

 

upload.php

 

<?
    move_uploaded_file($_FILES['pliczek']['lol'],"pliki/".$_FILES['pliczek']['omg']);

if (!is_uploaded_file($_FILES['pliczek']))
      die ('Nie wgrano żadnego pliku');
  else
{print ('Wgrano plik!');}

?>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz mam , jakoś to dzieki twojej pomocy wyskrobałem, została mi juz praktycznie tyylko rejestracja do zrobienia, szukałem artykułów znalazłem 1 i dupa nie działa ;/ dla proby skopiowałem to co tam jest i nie chce rejestrowac uzytkownika, moglibyście mi jeszzcze raz pomoc? bardzo prosze, jak znacie jakies proste skrypty rejestracji to prosiłbym o podanie, bo ten niedziałający mi to z tego adresu : http://www.strefaphp.net/artykul31.html

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić na bazie danych, na plikach...

Np. stwórz plik o nazwie "nazwa_uzytkownika.usr" w którym będzie zawarte hasło tego użytkownika. Przy logowaniu sprawdzaj, czy taki plik istnieje, jeżeli tak porównaj hasło i zaloguj, jeżeli wszystko się zgadza. Jeżeli nie wyświetl błąd. Oczywiście użytkowników przechowaj w jakimś miejscu, gdzie dasz odpowiedniego CHMOD'a, żeby nikt sobie nie oglądał haseł userów :)

 

Na bazie danych musisz zrobić tabelę, np "users". W niej ID użytkownika, jego login i hasło. Przy logowaniu łączysz się z bazą danych i wykonujesz zapytanie sprawdzające czy użytkownik istnieje i pobierające jego hasło. Wtedy porównujesz hasła i volia :)

 

Hasła najlepiej też hashować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nobody heh moze i bym to zrobił jesli by PHP i MYSQL nie było dla mnie czarną magią ;], kiedys musze do tego zasiasc ale tymczasem niestety muszse zrobić tą rejestracje, szukam jakis przykladów grzebie na forum czytam arty i nie moge nic sensownego znaleźć ;/ bezsens ;/

nie macie jakiegos przykładu lub artykułu jak to zrobić gdzieś zapisanego albo kodu bo juz sie 3 godziene mecze z wujkiem google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to dla mnie czarna magia! Do tej pory nie miałem do czynienia z PHP, niestety sytuacja zmusiła mnie do tego ze musze to zrobić, jak to polącze?? Jakoś sie postaram, bede probował, wyjdzie lub nie, przynajmniej bede miał świadomość ze próbowałem to zrobić a nie siedziałem z załorzonymi rekami i płakałem w chusteczke ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się ucz, szybko Ci to nie przyjdzie

 

No na pewno nie szybko ale juz dzisiaj całą noc poświeciłem , bo dostałem ksiazke o php5 i juz costam rozumiem , jednak to dalej mało i dalej sie bede uczył. Puki co zamykam temat do czasu az sie nie naucze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...