Skocz do zawartości

Pomysł na fabułę


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak wiadomo (lub nie wiadomo) jednym z moich projektow jest "ProLogos" (gra 3d, taki art (okladka): http://psichix.deviantart.com/art/ProLogos-Cover-67774548), będzie to chyba ostatnia gra (poza Soullandem) jaka zrobie na gmowym renderingu (co by na predkosci zyskac), ale i tak przy gm zostaje, bo jedno jest pewne: GM ma zaje**sty system eventow a z przyczyny lenistwa nie chcialo by mi sie na razie pisac w XenoNie wlasnego systemu ;p No ale do rzeczy - Jak wiadomo nie jestem najlepszy w wymyslaniu fabuly do gier (wiele osob mi to mowi ;p) i tu na Wasze barki stawiam zadanie ocenienia tejze obecnej fabuly przyszlej gry "ProLogos":

Na pewnej wyspie (w obrebie trojkata bermudzkiego) rozbil sie statek kosmiczny. ludzie odkryli szybko to wydarzenie i postanowili zbadac dokladniej ta wyspe jak i statek. ze zdjec satelitarnych wynikalo, ze w statku byly obce organizmy, prawdopodobnie nie grozne. podjeto decyzje, by schwytac te organizmy i przeprowadzic na nich badania. do ich schwytania wyslano specjalnie przystosowane pojazdy/roboty. po znalezieniu 6 istot, ktore przetrwaly, roboty rozpoczely akcje. okazalo sie, ze istoty byly potezniejsze i zniszczyly roboty. rzad zarzadzil stworzenie potezniejszych robotow, ktore wyslano na wyspe. roboty zbadaly cala wyspe i nie znalazly zadnych zywych istot. prawie wszystkie byly martwe. prawie, bo jednego z cial obcych nie znaleziono. po przetransportowaniu pieciu cial do specjalnej bazy rozpoczeto badania na zwlokach, nie stety nic sie nie dalo o tych istotach dowiedziec. po ogloszeniu tego wydarzenia grupa naukowcow-zapalencow postanowila wyslac ekspedycje, by dowiedziec sie, co  sie stalo z ostatnim obcym, ktorego ciala nie znalazly roboty. badacze chcieli rowniez dowiedziec sie, co lub kto zabilo reszte obcych i gdzie przebywa ostatni obcy, jesli nadal zyje? zaczeto przygotowania i po 3 miesiacach wyslano tajna ekspedycje skladajaca sie z szesciu zolnierzy, robota i trzech badaczy. po dotarciu na wyspe, druzyna zaczela przemierzac wyspe i dostala sie do starej swiatyni, badacze rozpoznali w jej budowie, ze stworzyl ja czlowiek, bardzo dawno temu. druzyna weszla do swiatyni, zbadala ja cala, lecz nie znalazla tam obcego. znalazla jednak liczne slady jego obecnosci, jak i slady walki. nasuwa sie pytanie z kim walczyl obcy? robot zebral probki siersci (wlosow) obcego i druzyna wyruszyla w droge powrotna. gdy byli juz przy wyjsciu ze swiatyni, ujrzeli jakis inny organizm, ktory przelecial nad ich glowami. po powrocie do bazy badacze postanowili schwytac organizm, ktory widzieli na wyspie, ale najpierw musieli sie o nim dowiedziec czegos wiecej, musieli poznac jego moc i stworzyc bron, ktora go unieszkodliwi, lecz nie zabije. wynajeli hakerow, ktorzy dostali sie do jednego  z satelitow i skierowali go na tamta wyspe. przez miesiac obserwacji dowiedzieli sie, ze tylko ten organizm mogl zabic tamtych obcych i zadna bron stworzona za pomoca ziemskiej technologii nie jest w stanie obezwladnic obcego i tylko organizm silniejszy moze go pokonac. zastanawiano sie jeszcze, jak ten wrogo nastawiony organizm dostal sie na wyspe? czy przybyl z tamtymi, czy moze zyl na wyspie juz wczesniej? badacze chcieli zdobyc DNA obcego z wyspy, lecz uznali, ze to bedzie zbyt niebezpieczne, wiec musieli wykorzystac DNA ostatniego przybylego statkiem kosmicznym obcego. badacze rozpoczeli klonowanie obcego ze zmodyfikowanego DNA, zmodyfikowanego tak, by powstal silniejszy organizm, zdolny unieszkodliwic obcego na wyspie...

Dodam ze gra jest jedna z dwoch czesci wiekszego projektu. Kolejna czesc ("Revenge") rozpoczyna sie narodzinami tego stworzenia (ze zmodyfikowanego DNA) w labolatorium i proba okielznania go i zmuszenia do walki z potworem na wyspie. Ale czy sie uda? nie wiadomo, gdyz "Revenge" bedzie gra calkowicie nieliniowa, czyli co kolwiek zrobisz odbije sie na reszcie gry. Wiec mozesz pomoc ludziom pokonac potwora lub stanac przeciwko nim, a moze ze swoja moca zapragniesz zapanowac na Ziemi, lub moze zechcesz odkryc kim byli i skad pochodza obcy na wyspie? To wszystko bedzie mozliwe, ale puki co najpierw trzeba skonczyc ta gre ;p

 

Co myslicie o tym? Jakies sugestie co by zmienic, czy to cos jest dobre?

Licze na komentarze ;P

Pozdrawiam :]

ΨΧΞ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet spoko, całkiem rozbudowane.. w którym miejscu zaczyna sie akcja? od sklonwania obcego czy juz podczas tych wszystkich ekspedycji?

EDIT.

jak pisałem Twoj post byl troche krotszy, juz sie orientuje, spoko spoko zobaczymy co z tego wyjdzie, i jak tą fabułe zaprezentujesz. osobiscie mam wrazenie ze moze powstać niemały hit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do gry wkraczamy od pierwszej ekspedycji robotow, a konczymy na powrocie ekspedycji badaczy do bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fabuła dobra i obszerna, przy fabule takiej jak ta, łatwo właśnie o nieliniowość w grze. Gdzieś na samym początku jest troszkę zagmatwane, ale i tak nie ma się do czego doczepić. :)

A narazie pomysłów z mojej strony brak :]

Jak się trochę ogarnę, to może coś wymyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem błąd!:

Na pewnej wyspie (w obrebie trojkata bermudzkiego) rozbil sie statek kosmiczny.

 

.......

 

zastanawiano sie jescze, jak ten organizm dostal sie na wyspe?

Fabuła nawet całkiem, całkiem (poza tym błędem :P) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo, dzieki ze zwrociles uwage. Fabula byla pisana rok temu a teraz postanowilem ze czas najwyzszy zrobic gre. Co do tego fragmentu to nalezy sie sprostowanie: ogolem bylo 6 obcych neutralnych + 1 niebezpieczny obcy. Pytanie: "zastanawiano sie jescze, jak ten organizm dostal sie na wyspe?" odnosi sie do tego groznego ale nadal nie mam pojecia jak mogl sie tam znalesc? Mialem pomysl ze nalezal do tych neutralnych obcych i na statku wydostal sie z wiezienia i zaatakowal tamtych przez co rozbili sie na Ziemi. Moze ta wersja byc? bo taka ze byl juz na Ziemi wczesniej tez chcialem uwzglednic ale teraz pytanie o jego geneze, jak powstal itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...