Skocz do zawartości

piłka nożna


mendel

Rekomendowane odpowiedzi

robie sobie piłke nożną ale nie wiem jak zrobić przeciwnika żeby biegał za piłką.

ta piłka nożna jest z grawitacją wię chce też żeby piłka była przyciągana do ziemi ale również odbijała się od niej tak jak w piłce bigsharka ale nie wiem jak to zrobić. pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

1. Idź na lekcję fizyki do szkoły.

2. Zastanów się, jakie siły działają na piłkę.

3. Przeczytaj Cały dział THE GML LANGUAGE w helpie do Game Makera.

4. Zastanów się, czy to zadanie nie przekracza by twoich kompetencji ?

5. Po tych wszystkich punktach będziesz już w stanie napisac swój własny skrypt.

 

Nie pytyaj nas jak zbudować tramwaj - jeżeli nawet nie wiesz jak wygląda zwykła dioda (a założe się że nie wiesz, bo wbrew temu co ludzie mówią, na blisko 10 typów diód jakie znam tylko jeden świecący - i nie są to zwykłe diody a LED). Najpier trzeba wiedzieć czym jest cewka, aby otwirały się drzwi, czym jest przełącznik, aby nakazać im sie otworzyć, czym jest silnik indukcyjny i takie tam....

 

Pamiętaj - NIE OD RAZU RZYM ZBUDOWANO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi meNdelu , to bardzo proste do zrobienia, rusz głową a samo przyjdzie. I nie myśl że to jest dla zaawansowanych gdyż piłka nożna według sir Bigsharka była zrobiona na początku mojej zabawy z GMem. Jednak jeśli bardzo chcesz to mogę udostępnić przykład piłki nożnej 3d z widokiem z pierwszej osoby z możliwością podkręcania piłki i z dobrą fizyką ruchu piłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...