Skocz do zawartości

Chinese alchemist


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Chinese alchemist

 

Gatunek: inne

 

Opis: Zajmujesz się alchemią i właśnie odkryłeś dziwną substancję. Jest ona przyciągana przez niewidoczna coś :) Twoim zadaniem jest wyznaczyć położenie tego czegoś poprzez obserwacje ruchów substancji. Za prawidłowe oznaczanie uzyskujesz wiedzę ( która jest podawana opisowo, a nie w punktach). Tracąc trochę wiedzy możesz opracowywać nowe metody badania np. zakres pojawiania się "czegoś", czy mechanizm zagłuszający "coś" :)

Moja pierwsza gra, oceny mile widziane. Pozdrawiam.

 

Download: http://www.yoyogames.com/games/launch/34434

Rozmiar pliku: 2.4 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie: ja

Fabuła: ja

Grafika: ja

Muzyka: ja

Screeny:

http://www.yoyogames.com/extras/image/name....jpg?1209761938

http://www.yoyogames.com/extras/image/name....jpg?1209761942

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam to "coś" znaleźć? Są te 4 kulki, jakaś czerwona piłeczka, która się odbija... Daj jakiś help :)

 

BTW. Screeny są mikroskopijne...

 

Edit:

Hmm... coś dziwnego... piłka krąży m/w tak:

< < << <<X>> >> > >

Więc w miejscu X, jest to "coś". To czemu zawsze mam 0%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu się robi, nie wiem jak to się robi, najchętniej dałbym 1 za to ale nie oceniam. I niech autor naprawdę opisze dokładniej co tam robić, bo ludzie chcą grać a nie męczyć się nad tym co tam się robi :mellow:

 

Edit: Sorki za chaotyczny post ale nie wiedziałem jak to prościej ująć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: Wybierasz "Story" albo "Random Game". Na planszy kładziesz czerwoną piłeczkę, która jest przyciągana przez niewidzialnego "cosia". Piłeczka będzie krążyć wokół tego "czegoś", a gdy będziesz wiedział mniej więcej gdzie jest, to wybierasz jedną z tych kul po prawo i stawiasz je tam, gdzie ci się wydaje, że jest to "coś". Potem wybierasz u dołu drugi przycisk, który przeniesie cię do następnej planszy i pokaże, z jaką precyzją trafiłeś w niewidzialnego "cosia". Hmm... Jak teraz o tym myślę, to na planszy są chyba 1-4 "cosie", a nawet więcej :/

 

Przynajmniej ja tak robię :D

 

E: Oceniam grę na 4, bo lubię logiczne gierki, a gra jest staranna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podejżenie że jest to gra logiczna... Widze puste pole na którym stawiam jakies znaczniki... Mam!!! To Chiński SAPER!!! Ale nie, chińczycy by rozminowac pole minowe puszczaja poprostu piechociazy przodem...

 

Jak na gre logiczna to myslenia tu jest bardzo malo, jakies wyniki mozna spokojnie osiagnac stawiajac znaczniki na chybil trafil.

Latajace kulki, niby z ich obserwacji powinno sie wyciagac wnioski ale... pozatym 2 kulki naraz potrafia sie zderzyc i zablokowac

Upgrady, niemam pojecia ani jak ani poco, nie zauwazylem wplywu na gre...

Znaczniki, ich ilosc zmienia sie losowo, albo nie rozgryzlem klucza...

Grafika wystarczajaca jak na gre logiczna.

 

Dal bym 3/5 jak by bylo nieco grywalniejsze (znaczy aby siedzenie nad tym dawalo jakas satysfakcje), w obecnym stanie 2/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki wszystkim za opinie i oceny :)

Widzę, że brak dokładnego helpa utrudnia sprawę, postaram się coś napisać jak tylko zrobię sprawko.

Na tą chwilę Matthew bardzo dobrze wyjaśnił "o co chodzi".

 

Co do ulepszania to rzeczywiście niektóre trochę na siłę wprowadzone :]

 

Generalnie to ulepszanie czerwonych kulek zwiększa ich liczbę (max 3), później dochodzą kulki, które zostawiają ślad za sobą ( też max 3, ale szansa, że zwiększy się ich liczba o 1 to: 1/6 ).

Upgrade powierzchni (mat - ten szary prostokącik), zmniejsza ruchliwość przyciągających kulek (na początku ruszają się całkiem żwawo).

Kolorowe kwadraciki pokazują zakres, w którym pojawiają się "cosie", można ten zakres zmniejszyć.

Maszyny (max 2 włączone na raz) ponad kulkami wyłączają, z przyciągania odpowiedni rodzaj kuleczek.

Opcja 'Drink green tea' sprawia, że kulki zatrzymują się w szukanym punkcie (daje rezultat przy 2+ czerwonych kulkach - kosztuje trochę wiedzy, więc nie zawsze się opłaca).

 

Plik .gmk mam na innym kompie, więc zmienić coś mogę dopiero za 2 tygodnie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...