Skocz do zawartości

Image Editor w Game Makerze


2QL4SQL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

No więc, chciałbym dowiedzieć się jak mogę zaznaczyć jakiś obszar w I E w GM z wczytanego pliku. Dajmy, że w jednym pliku mam kilka obiektów. Mogę je rozładować do oddzielnych plików, ale tak mi jest wygodniej. Wczytuję je do Image Editora w GM i chce usunąć niepotrzebną przestrzeń. No, i szukałem jakiejś funkcji do zaznaczenia fragmentu i jego przemieszczenia, ale nic nie znalazłem (poza przesuwaniem całego płótna). I jeszcze dwa inne pytania, jak ustawić kolor przeźroczysty i jak zmniejszyć płótno. No, i czy jest w GM coś w stylu "Hot Spota" (Punktu zaczepienia) z TGF/MMF. Ważne jest to dla mnie, ponieważ przyzwyczaiłem się do klikowych metod, więc tenże edytor jest dla mnie troche inny. A grafikę zawszę tworzę w MS Paincie, toteż muszę ją jakoś "władować" do gry.

Tyle :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zaznaczyć jakiś obszar w GM wystarczy kliknąć w taką ikonkę z przerywanym prostokątem... (2 kolumna, 2 rząd :P ) Aby zmniejszyć płótno wybierasz z menu opcję "Transform", a następnie "Resize Canvas". :) Hot Spota nie ma, ale za to jest Action Point i nazywa się "Origin". O zmianie koloru przezroczystego nic nie wiem, ale kolor przezroczysty to kolor czarny... Pozdro! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Już doszedłem dlaczego nie miałem zaznaczania. Poprostu mam GM 6.0 ;) Jednak u mnie 6.1 nie chodzi (podczas odpalania gry zacina się komp, nawet na debug mode. W 6.0 działało tylko na debug mode), więc nie wiem co teraz zrobić... Chyba musze zapisywać każdy obiekt w oddzielnym pliku... Cóż, dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...