Skocz do zawartości

LogiX Code Demo


Rekomendowane odpowiedzi

LogiX CodE Demo

 

Napisany przez Crackkk-GM, specjalnie dla nowych. W tym demo nie ma za wiele, ale da się napisać już coś a'la Pacman. Do LogiXa dołoczony jest też przykład (słaby) pacmana ;] W pełnej wersji będzie tego wszystkiego więcej :P

LogiX Code

Dokumentacja i wyjaśnienie skryptów w środku!

 

Pozdrowienia, Crackkk-GM :thumbsup:

 

PS: Nie daje tego na jakies oceny, tylko dla nowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

przecież ten pacman zacina się na scianach, część obiektów znika zanim zostanie dotknięta... po prostu kaszana nie przykład, to już ten dołączony do GM jest lepszy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowi mają się z tego uczyć, to ja im tego odradzam. Jak Gnysek wyżej napisał. Bohater zacina się w ścianach, życia się nie odejmują jeżeli bohater zginie, bohater powinien mieć maskę, jeżeli się zbierze jakiś przedmiot wszystkie potworki giną. To ja już wolę przerobiony przykład niż to :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

To znajdź czas i dopiero wtedy dawaj. Nie uczy się młodego kierowcy jak jechać samochodem, tylko jak dobrze jeździć samochodem, tak samo młodego programisty nie uczymy jak napisać na odwal się, tylko jak napisać dobrze i zmusić do samodzielnego myslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowi mają się z tego uczyć, to ja im tego nie polecam. Jak Gnysek wyżej napisał. Bohater zacina się w ścianach, życia się nie odejmują jeżeli bohater zginie, bohater powinien mieć maskę, jeżeli się zbierze jakiś przedmiot wszystkie potworki giną. To ja już wolę przerobiony przykład niż to :P

EDIT:

I do tego jeszcze nie wiem po co zrobiłeś to w skryptach :o Ja już wole napisać sobie sterowanie w normalnym kodzie a nie wykorzystywać skrypty ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w wersji pełnej mógłbyś dodać losowe wybieranie drogi bo jak widzę jest tylko jedna droga dla jednego ducha. Dodaj maski bohaterowi oraz duchom. Popraw odejmowanie żyć przy zginięciu bohatera. Mógł byś też pokazać odtwarzanie dźwięków pewnie przyda się nowym. Więcej pomysłów nie mam. Jak coś nowego wymyśle do z edytuje posta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dzieki "LogiX Code" poczatkujacy beda sie uczyc jakis dziwnych rzeczy, a jak przyjdzie im rozwinac to czego sie nauczyli aby zrobic cos bardziej rozbudowanego to wroca z pytaniami na forum...

 

...z pytaniami o totalne podstawy...

 

juz lepiej zrob interaktywny kurs wykorzystywania GML

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
2625512 <-- inkrementowanie zmiennej o 1 bez skryptu

375190 <-- inkrementowanie zmiennej o 1 ze skryptem

 

Mogłeś jeszcze czas podać :P ale widać i tak, że bez skryptu szybciej się zwiększa (inkrementuje od angielskiego increment jak ktoś nie wie :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...