Skocz do zawartości

XenoN Online Engine


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: XenoN Online Engine

 

Gatunek: Silnik MMO

 

Opis: Dzięki temu silnikowi można stworzyć dobrą gre 3D na dodatek multiplayer. Silnik składa się z kilku rozszerzeń i podsilników, w tym ze wszystkich skryptów XenoN Core 0.2 (wczesniej dawalem tylko czesc jego skryptow). Dodatkowo poprawilem grafike i dodalem skrypt do ladowania modeli *.obj i rysowanie cubemap, co pozwoli zrobic gry jeszcze lepsze graficznie.

Używanie:

*wszystkie skrypty ktore mozna zmieniac sa umieszczone w folderze XenoN Online Sections, reszty nie powinno sie zmieniac. W obiektach podalem opisy wylacznie tam gdzie byly konieczne, a reszta powinna byc zrozumiala dla tych, ktorzy tworzyli juz gry 3D.

 

Download: DOWNLOAD (GMCLAN)

Rozmiar pliku: Ponad 5 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
PsichiX

Fabuła:
Brak

Grafika:
PsichiX, OpenGL Extensions SDK, TurboSquid.com

Muzyka:
Brak

Screeny:

screen01kd5.png

 

screen02ey1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo: FPSy sa tak male przez zbyt duza liczbe obiektow drzew, ustawilem ich duzo by pokazac z jak najlepsza jakoscia, poza tym to screen z testow na slabym kompie, a kazdy bedzie mogl zmienic ilosc obiektow roslinnosci.

 

PS. Juz mozna sciagac - wersja gm6. Sciagajcie i oceniajcie.

PS2. Jesli fpsy sa u Was za male to w aplikacji serwera, w obiekcie server, event create jest linijka: grass_numb=125. Zamiencie 125 na 0 i bez krzakow powinno smigac szybciej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od predkosci i ilosci roslinnosci bo te dane po polaczeniu sa natychmiast ladowane z serwera (mi to zajmuje 1-2 sekund), wyzeruj liczbe krzakow (gras_numb) i sprobuj jeszcze raz. Zaraz sprobujemy przez hamachi. W edicie dam login i haslo.

 

EDIT:

IP: 5.100.214.153

Login: XenoN Online

Pass: test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sythia bedzie akurat gra 2d na multiplayu XenoNa Online.

A teraz zapraszam do przetestowania jak sie gra przez siec. Potrzebny Hamachi bo ja bez niego sie nie polacze.

 

IP: 5.100.214.153

Login: XenoN Online

Pass: test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
dodalem skrypt do ladowania modeli *.obj i rysowanie cubemap, co pozwoli zrobic gry jeszcze lepsze graficznie.

Czy w GM da się zrobić poruszanie obiektem 3D tego typu że przygotuję sobie 5 modeli 3D dzięki którym postać by miała wykonać ruch ręką ( np ) , nie da się czegoś takiego chyba, więc jak w Gm-ie można zrobić:

dobrą gre 3D

Heh? :)

 

Nie maltretuj starców.

 

 

E: Ja po prostu chciałem zadać pytanie nie zakładając nowego tematu heh xD ;) Serdecznie przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że 3D, przynajmniej forum nie zaleje się nieciekawie wykonanymi mmorpgami, wykonanymi przez początkujących.

@UP

więc jak w Gm-ie można zrobić: dobrą grę 3D

Wystarczy tylko umieć ;d

 

E: o kurczę stary temat ;/ sorki, nie zauważyłem dat :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, fakt, silnik zdecydowanie stary i do najwydajniejszych nie nalezy.

Ale dla ciekawych mam informacje - po premierze Soullanda wydam jego okrojony silnik MMO + EnvSys. Czyli będziecie mogli zobaczyć prawdziwe możliwości nowego XenoNa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedlugo oficjalna zapowiedz powinna sie ukazac. Ciagle przekladam premiere glownie z mojego powodu - studia zaczynam i jednoczesnie pracuje a na tworzenie nie mam teraz zbyt wiele czasu. powiem tak - zdecydowanie jeszcze w tym roku skonczymy Soullanda (bardzo cieszace wiesci, nie? ;p) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz tu filmik z wersji alpha, to byly poczatki silnika:

http://pl.youtube.com/watch?v=SVzioYHCT8E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...