Skocz do zawartości

Maddo House


Jaklub

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Maddo House

 

Gatunek: platformówka

 

Opis: Fabuła gry jest prosta: jesteś buźką i twoje potomstwo zabłąkało się do cieszącego się złą sławą budyku nazywanego domem Maddo. Mówią, że chałupa jest opuszczona, ale prawda okazuje się inna.

Sam projekt gry powstał na początku 2006 roku, ale podczas szperania w zawartości dysku twardego postanowiłem go szybko dokończyć. Jeśli dokładnie zna się mapę domu, przejście gry zajmuje mało czasu, ale jeśli nie, to trochę dłużej.

 

Download: Maddo House

Rozmiar pliku: 1,25mb

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Jaklub

Fabuła:
Jaklub

Grafika:
Jaklub, mało ripów

Muzyka:
z Furry

Screeny:

Galeria z piwnicą - to, co tygrysy lubią najbardziej. xD

Strych wypełniony pomrowami błękitnymi?!

Niebieski artefakt - bez niego nie ukończysz gry.

Tego nie spotyka się w każdej platformówce.

Rury - doskonały środek transportu i ułatwienie dla hydraulików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah! Jaklub kolejna już twoja "boska" gra w tym tygodniu. Ocena: 7/10

+ fajna muzyczka;

+ fajna grafika;

+ niby klasyczna platformówka, ale swój klimacik ma :);

- czasami tak jakby podłoże przyciąga do siebie bohatera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię Twój styl, Jaklub. Każda Twoja kolejna gra "wymiata".

Grafika:8/10 (Obrazy z Łosiem Superktosiem i ogólnie wystrój domu rox, ale skin bohatera niezbyt ciekawy. Obok stylowej grafiki zrobionej przez Ciebie, widać potworki z Mario itp. twory osób postronnych. Tak dobry (?-raczej mający fajny styl ;) ) grafik, jak Ty powinien sam zrobić wszystkie grafiki ;) )

Dźwięk/Muzyka:7/10 (Muzyka trzyma poziom, ale przydałaby się jakaś playlista; więcej utworów. SFX trochę gorzej wypada pod tym względem...)

Grywalność: 8,5/10 (Chodzenie przez całą grę po jednej lokacji jest naprawdę extra-ten rodzaj leveli lubię najbardziej. Pół punkta za to, że nie robiłeś kolejnych "ekranów" roomami z persistent (na początku byłem innego zdania, ale jak zobaczyłem, że pocisk/potworek goni mnie przez kilka viewów... ;) :thumbsup: )

Klimat: 9/10 (Twoje gry zawsze mają specyficzny klimat)

 

OGÓŁEM:8,125-8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre opinie. :)

 

widać potworki z Mario

Jedynym ściągniętym z całości z Mario potworem jest Birdo (to różowe coś z kokardką, są tego obrazy w housie) i sam Mario (na obrazie), te grzybki (Goomby) bardzo obrobiłem, bo oglądalibyście 8 bitowego grzyba. Jeszcze innymi zripowanymi stworzeniami są "idiot moonwalkers" (te czerwone krasnale w niebieskich czapeczkach). No i jeszcze innym obrobionym ripem jest Odie na obrazie - nieco przerobiony. Resztę zrobiłem sam.

 

a robisz takie proste gry zamiast coś gigantycznego

Po prostu lubię takie małe gierki, ale mam też coś gigantycznego na składzie (robię Shoballa 3, ale na to przeznaczam połowę tego czasu, którego przeznaczam na tworzenie gier).

 

I na co tyle dll?

SM3P.dll i fmod.dll są do obsługi modów, bez tego byłoby głucho w tej grze (dźwięków jest mało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz dziwie sie tobie Jaklub, masz bardzo duze doswiadczenie w GM a robisz takie proste gry zamiast coś gigantycznego tongue2.gif

Może po prostu człowiek nie ma czasu na nic innego :)

 

@Jaklub-te kilka potworków, których sam nie narysowałeś, mógłbyś zrobić samodzielnie. To, że jest ich mało, to tylko Ci w tym pomoże. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy wszystko się wypakowało-DLLe itp.

 

Acha, zapomniałem-przecież Jaklub już jeden poważniejszy projekt ma-Shoball 3 (chyba trzy :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

4 dni ale chyba 24 h na dobe a :P :)

 

Zaraz zagram i ocenie

 

UP:

 

Grafa mi się podoba ale : brzydkie animacje ślimaków i brzydka grafa w MENU hm

...

Ale ogólnie fajnie się gra 3 gwiazdki (dałbym 4 ale to by była dziwna ocena w stosunku do MAGI)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałaby się jakaś mapa

To po grze byłoby od razu... Nie wiesz, na czym polega urok gierek takich jak "Montezuma's Revenge" czy "Jet Set Willy"? Na rysowaniu mapek i próbowaniu wygrać, korzystając z nich! :P (Choć w Maddo House rysowanie map nie jest potrzebne, łatwo zapamiętać układ pokoi.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up:

 

Wchodzisz do domu. Widzisz piwnicę, a na górze jest taka dziura w suficie. Wskakujesz do niej. Jest żółty pokój, 2 grzyby, 2 wiszące doniczki, obraz i rura. Wjeżdżasz do rury.

mhouaeo2.png

Podnosisz skrzynkę strzałką w dół i rzucasz nią w inne skrzynki Controlem. Wskakujesz w szparę, która się utworzyła i rzucasz skrzynkami... Dalej się domyślisz sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...