Skocz do zawartości

Przegrzany laptop?


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 letniego laptopa. Od tygodnia mam pewien problem. Po jakiejś dwu godzinnej pracy komputer sam się wyłącza.

Podejrzewam że może być to przegrzanie. Nie dość że teraz bardzo gorąco i jeszcze sam komputer grzeje...

 

Jednak najbardziej dziwi mnie to że to zaczęło się wtedy kiedy zaczęły się te upały.

Co myślicie?

 

EDIT: On nie wyłącza się tak normalnie tylko odrazu gaśnie. Tak jakby odcieli prąd, pomimo tego że prąd jest i akumulator jest dobrze podłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jednak najbardziej dziwi mnie to że to zaczęło się wtedy kiedy zaczęły się te upały.

 

To cię nie powinno dziwić tylko być dla ciebie oczywiste.

 

 

 

Możesz sobie w BIOS'ie ustawić maksymalną dopuszczalną temperaturę zanim się wyłączy PC (zabezpieczenie przed sfajczeniem hardware'u). Nie zalecam tego robić bo ci się może spalić procek/płyta główna/grafa. Poprostu musisz ochładzać kompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za gorąco, miałem to samo. wiatraczek na procesor nowy kup, i jeden dodatkowy przyczep :) wydatki, ale u mnie w końcu padła główna i zasilacz, może było jedno z drugim powiązane...

 

90o woda wrze chyba, a dzisiaj było 30 i jajko można robic na masce czarnego autka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie tak dawno miałem ten sam problem. Były nawet temperatury powyżej 100*C. Np. raz było 107 i się od razu sam wyłączył. Dotknąłem go od spodu (obudowę) i był bardzo gorący. Prawie się oparzyłem ale tom była chwila. Pracowałem na laptopie ponad 2 tygodnie i działał. Do teraz z nim nic nie robiłem (nowa płyta gówna, ram czy co innego) i działa cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczyść wentylatory i filtr. Jeśli w ciągu 2 lat nie były czyszczone, to pewnie wyciągniesz fajny "pasek" z brudu o grubości ok. 3-5mm...

 

 

@wikku9 jak mam sprawdzić ten dysk i czym?

Ale jak mam to zrobić?? Przecież to laptop. Moge tylko go czymś przedmuchać ale nie mam żadnej dmuchawy ani nic tego typu

Od razu po włączeniu kompa mam 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wikku9 jak mam sprawdzić ten dysk i czym?

Ale jak mam to zrobić?? Przecież to laptop. Moge tylko go czymś przedmuchać ale nie mam żadnej dmuchawy ani nic tego typu

Od razu po włączeniu kompa mam 60 stopni.

 

Sprawdź programem HDTune.

Jaka temp. w pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SLy: Ale wtedy strace gwarancje.

 

@wikku9 ok mam HDTune trial.Jak mam sprawdzic to o czym mówiłeś?

A temperatura w pokoju: 28 stopni(bo jeszcze nie na słońca,ale około 16 jest w tym pokoju wielki upał, więc wtedy przenoszę się do drugiego gdzie nie ma wtedy słońca ^_^ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SLy: Ale wtedy strace gwarancje.

 

@wikku9 ok mam HDTune trial.Jak mam sprawdzic to o czym mówiłeś?

A temperatura w pokoju: 28 stopni(bo jeszcze nie na słońca,ale około 16 jest w tym pokoju wielki upał, więc wtedy przenoszę się do drugiego gdzie nie ma wtedy słońca ^_^ )

 

 

Napisałem ci w tamtym poście.

Narazie 28 stopni, ale jak słońce się pojawi to tak koło 37, ale wtedy idę do drugiego pokoju gdzie nie ma słońca.

A wynik tego skanowania dam w edit, albo w kolejnym poście bo już się skanuje.

EDIT: A czego ten HDTune pokazuje temperature tam nagórze koło takiego czerwonego termometra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...