Skocz do zawartości

Viking Arathor (wersja polska)


Nirvan

Rekomendowane odpowiedzi

screenshot102f.jpg


Tytuł: Viking Arathor

Gatunek: Nie wiem, 2D napiepszanka side scrollowa

Opis: Rozwalamy Vikingiem masy szkieletów które porwały wszystkiego kobiety z wioski a reszte ludzi wymordowały .
Reszta w grze :P.
Gra składa się z 6 różnych leveli :P

Potrzebuje teraz od was pomocy, co wprowadzić do gry, zmienić fabułe itp. żeby na yoyo to ładniej wyglądało ;]

Sterowanie:
strzalka do tylu blok, w prawo ruch
spacja/+strzalka w gore/dol ataki
F4 fullscreen albo w oknie

No i to tyle .

WERSJA NA YOYOGAMES(v1.01) : http://www.yoyogames.com/games/113024-viking-arathor
(pare nowych rzeczy np. boskie moce, poprawione slow-motion, rzucanie toporami, poziomy trudności itp....)

POPRAWIONA WERSJA POLSKA V1.03 https://gmclan.org/up2856_4_Viking_Arathor_PL_v1_03.html
Rozmiar pliku: 9.5mb


Autorzy:
Programowanie:
Ja

Fabuła:
Ja i Fang, ale oczywiście wszystko się zmieni zupełnie na yoyo :P

Grafika:
Ja

Muzyka:
Ludzix

Screeny:


Menu :
screenshot1031.jpg

Level 1 :
screenshot103c.jpg

Level 4 :
screenshot100w.jpg

Finał :
screenshot1001l.jpg

Screen z cut-scenki (ale trzeba ją zobaczyć :P) :
screenshot100t.jpg

Surviwal bonus level :

56207758.jpg

50061237.jpg

PS. No i widzicie - bez dema, bez zapowidzi a tu niespodzianka full wersja skończona :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwoicie wykonana gierka, wywarła na mnie dobre wrażenie. Spodziewałem się jednak poważniejszej fabuły ale skoro piszesz, że ją zmienisz to się nie czepiam :P. Jakoś po 2 poziomie gra zaczyna być nieco monotonna, idziemy po prostu przed siebie i łoimy kolejne zastępy szkieletów. Mógłbyś dodać jeszcze trochę ciosów, jakiś specjalny atak który wybija wszystkich wrogów na ekranie kiedy robi się zbyt ciężko ale można użyć tylko raz na danym poziomie, to takie moje propozycje :P.

 

Bardzo podoba mi się muzyka, tworzy odpowiedni klimat i czujemy, że znajdujemy się w czasach wikingów, Ludzix stanął na wysokości zadania. Grafika jest wykonana w Twoim stylu który osobiście zdążyłem już polubić, chociaż czekam jednocześnie na jakiś krok na przód w tej kwestii :P.

 

Co do wad to gra nieco zwalnia podczas zbliżenia które występuje chyba trochę zbyt często. Niektóre napisy nadal są po angielsku, jeśli ma to być wersja polska to powinieneś to poprawić. No i przydałoby się coś zrobić żeby zniwelować wspomnianą monotonię.

 

Jestem pozytywnie zaskoczony tą grą tym bardziej, że od razu wydałeś pełną wersję. Taka miła naparzanka na wolną chwilę. Z czystym sumieniem mogę dać 4,5 gwiazdki, a że to pełna wersja co jest rzadkością na gmclan to daje 5 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się jednak poważniejszej fabuły

Nie chciało mi się aż tak mózgu wysilać w te ferie :P

Mógłbyś dodać jeszcze trochę ciosów

No jak widzisz gra waży już 9,6MB, a każda animacja waży około 100kb :/ limit pliku to 10MB

No i narazie nie chciałem sobie za bardzo uprzykszać kodzenia przez dodatkowe ataki, ale bedzie na to czas ;]

jakiś specjalny atak który wybija wszystkich wrogów na ekranie

Gut idea

Bardzo podoba mi się muzyka...

Tylko że brałem utwory Ludzixa które już dawno zrobił :P i przydałaby się jakaś specialna do Bossa

gra nieco zwalnia podczas zbliżenia...

No specialnie zwalnia, room_speed=16 :P a ze za często to się naprawi ;)

Niektóre napisy nadal są po angielsku

Nie ukrywam że już nie hcciało mi isę tego poprawiać, i tak już robiłem od rana dziesiątki poprawek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj może jeszcze skończe wersje na yoyo, tylko ktoś musi pomóc w fabule albo tlumaczeniu na angielski,

dodam że będzie można użyć mocy :

1 Odin's Anger - fala piorunów przez całą plansze przechodzi zabijając przeciwników.

2 Foresti's heal - Leczenie

3 Bragi's Breath - Ognisty podmuch

 

edit: Na combosy to za malo przyciskow jest i za duze ograniczenia na rozmiar pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No specialnie zwalnia, room_speed=16 :P a ze za często to się naprawi ;)

Ty zwalniasz grę przez room_speed wstydź się nawet pomyśleć się nie chciało a wszystko się przez to tnie przecież można dać zmienną global.speed=1 i mnożyć speed=5*global.speed a jak chcesz zwolnić całą grę to po prostu robisz global.speed=0.5 i masz połowę prędkości

 

Co do gry to fajna ale i tak pewnie nie wygrasz skoro żadna gra propy nie wygrała ale dam:

Grafika 5/5

Klimat 4/5

Grywalność 5/5

Ogólnie 14/15~5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slowmotion poprawie jak już to za miesiąc :P

Zrobiłem już wersję z mocami bogów ale potrzebuje kogos kto przetłumaczy ten tekst(albo i lekko przy okazji poprawi) xd, i oczywiście będzie w creditsach ;) : http://www.speedyshare.com/files/20592714/VA.txt

 

edit: dobra, saus chyba pomoze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka fajnie wygląda, aczkolwiek bohater jest mało widoczny. Co do fabuły mógłbyś podać powód dlaczego szkielety zaatakowały :D Może zabili ci żonę i całą grę pragniesz zemsty :twisted:

Okazale, nie mam zastrzeżeń...

 

Pozdrawiam, 4/5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Taki spory upgrade, dodałem poziomy trudności, żucanie toporami, cienie i pare innych rzeczy .

Widzę że coś wam się nie chciało głosować :P http://www.yoyogames.com/games/113024-viking-arathor

 

PS.A wogóle o co teraz chodzi z tym konkursem? Powiniene się dawno skończyć a nic nie widze, nie rzyznali wogóle nagród czy co, bo się pogubiłem :D

 

 

EDIT(1.05.2010): Wersja 1.0 aktualna, jak sie pokona bossa na pozomie hard/medium to mamy nowy level surviwal :D

 

56207758.jpg

 

50061237.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...