Skocz do zawartości

Jak zalozyc serwer...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Screenshot strony z pełnego manuala tego routera:

 

capture1ir5.th.png

 

Poszukaj czegoś takiego jak Virtual Server w tym swoim panelu. W formularzu wpisz:

Rule Name -> byle co, np: serwer_gry

private ip -> ip lokalne twojego komputera, na którym będzie działać gra (menu -> uruchom -> cmd -> wklepujesz komende ipconfig potem enter i szukasz ip zaczynającego się od 192 lub 10).

Protocol -> Możesz póki co wybrać TCP

Port Start i Port End -> wpisz zasięg portów lub ten sam port w obu polach dla przekierowania jednego portu. Numer portu musi być ten sam, który będzie używała twoja gra.

Port Map -> numer docelowego portu na twoim komputerze. Wpisz ten sam numer co w okienkach powyżej.

 

Potem dodaj regułkę guzikiem apply.

 

Następnie np. w przykładzie ponga musisz ustawić ten sam numer portu co wpisałeś w dodanej powyżej regułce. Jeszcze tylko musisz sprawdzić aktualnie IP neostrady by podać je innym graczom, którzy będą się podłączać do twojej gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up (muj?? to się chyba tak pisze (mój) i zdania się nie zaczyna od małej litery ;D (i kto ma się nauczyć pisać?)

 

 

A wracając do tematu mam kumpla co też ma router i on normalnie stawia serwa bez żadnych przekierowań i innych badziewi. Oczywiście też ma neo, więc myślę, że twój problem tkwi w czymś innym. Chociaż mogę się mylić. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ot: drogi Willu, to była ironia, a jakże, a odnośnie małych liter - taki styl pisania, jestem poetą i mam w dupie małe i wielkie litery :) )

 

routery są rozmaite, różne są ich konfiguracje, więc ciężko powiedzieć, co mogło zaważyć. zresztą na tym się nie znam, więc nie powiem O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
hmm. a o jaki serwer w ogóle Tobie chodzi? serwer gry, serwer www czy co O_o ? no, a tak w ogóle, to naucz się pisać muj kolego X_x

Lol, muj? No ładnie, i Ty zwracasz uwagę na pisownię? ;) Poza tym zobacz w jakim dziale jest ten temat, więc chyba już wiadomo o jaki serwer chodzi. Czytać, czytać!

 

A wracając do tematu mam kumpla co też ma router i on normalnie stawia serwa bez żadnych przekierowań i innych badziewi. Oczywiście też ma neo, więc myślę, że twój problem tkwi w czymś innym. Chociaż mogę się mylić. emot11.gif
A za routerem ile ma komputerów? Jeden czy kilka? Czy w routerze wybiera się domyślny cel (komputer) pakietów?

 

@Oriental: Napisałem wcześniej co masz dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma dwa kompy.. i all ma domyślnie nic nie zmieniał po prostu robi serwera najprostszym sposobem.. Żadnych zbędnych ustawień.

 

 

 

(ot: drogi Willu, to była ironia, a jakże, a odnośnie małych liter - taki styl pisania, jestem poetą i mam w dupie małe i wielkie litery smile.gif )

 

 

A ja grotołazem xD Widzę, że chyba lubisz sentymentalizm :) Chętnie poczytam twoje dzieła ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Ma dwa kompy.. i all ma domyślnie nic nie zmieniał po prostu robi serwera najprostszym sposobem.. Żadnych zbędnych ustawień.
Technicznie jest to niemożliwe. Po prostu router za niego automatycznie wszystko ustawia (np. przekierowywuje pakiety z internetu na jego komputer). Przekierowywanie / routowanie w tym przypadku być musi.

 

 

 

@Oriental:

 

Możesz jeszcze inaczej chyba zrobić. Przeglądałem dokumentację tego routera i:

 

1) Wejdź do zakładki Advanced

2) Wejdź do DNZ

3) Włącz DNZ i wpisz lokalne IP swojego komputera

4) Zatwierdź zmiany.

 

DNZ (strefa zdemilitaryzowana) spowoduje, że twój komputer będzie widoczny przez internet czyli wszelkie połączenia z internetu będą automatycznie przekierowywane na twój komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...