Skocz do zawartości

Zablokowane skater


Rekomendowane odpowiedzi

Wywal grawitację. Zamiast tego w momencie skoku ustaw vspeed na np. -5 i co stepa zwiększaj go troszke. Przy kolizji z glebą vspeed==o.

 

(klepane z głowy, a twórczość GMową zawiesiłem na czas nieokreślony, więc skuteczność nie gwarantowana :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób if'a, że jeśli jedzie po ziemi to możer skoczyć, a jeśli nie to blokuj spacje.

 

1. Możesz np sprawdzić czy pod obiektem gracza jest ziemia.

2. Ablo gdy gracz wyskoczy to zmienna spacja zmienia sięna false i nie to blokuje spacje, a gdy spada na ziemie to spacja = true. Z tym że jeżeli zjedziesz z czegoś i będziesz spadał to spacja będzie true =|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz bewuo powiedział tak:

 

2. Ablo gdy gracz wyskoczy to zmienna spacja zmienia sięna false i nie to blokuje spacje, a gdy spada na ziemie to spacja = true. Z tym że jeżeli zjedziesz z czegoś i będziesz spadał to spacja będzie true =|

 

I takie cos mniej wiecej zrobiłem, a pomysl z vspeedem był twoj, a ja go dałem do create bo troche tego co napisałes nie zrozumiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo patrz, ja chciałem tak zrobic ze przy wyskoku bylo vspeed=-5 no ale musi sie zatrzymywac na ulicy wiec, przy kolizji z ulicą vspeed=0, no i jak zrobie to co ty mowiles w spacji to nawet nie podskoczy (chyba to oczywiste =)). No a jak zrobie bez tego w kolizji vspeed=0 to jakos mi tak skacze ten ludzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W create skatera :

 

{

spacja=false;

wznoszenie=false;

opadanie=false;

}

 

w spacji skatera :

{

if !spacja { spacja=true; alarm[0]=21 wznoszenie=true; opadanie=false;}

}

 

w Step skatera :

{

if wznoszenie y-=1;

if opadanie y+=1;

}

 

W kolizji skatera z ziemią

{

wznoszenie=false;

opadanie=false;

spacja=false;

}

 

w alarm[0]

{

wznoszenie=false;

opadanie=true;

}

 

Kod z pamięci. Jesli bedą jakies bledy daj znac to poprawimy.

Update: ale kod dziala idealnie. Wiem bo sam sprawdzilem :thumbsup:

Sadam : Choosen poraz kolejny pokazał nam kto tu jest najlepszy :) Temat zamykam, jak kod działa aż tak Idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...