Skocz do zawartości

Zablokowane Moderacja


LolikZabijaka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę zgłosić zastrzeżenie do moderacji i administracji, które widzę od dłuższego czasu. A mianowicie:

 

-dlaczego nie jesteście konsekwentni, chodzi tu o to że jeśli ktoś ma 100% ostrzeżeń to nadal pisze na forum, według mnie taki ktoś powinien być zbanowany(bez obrazy dla tych którzy są w takiej sytuacji) Admini, czemu się tego nie trzymacie, czy oznacza to mogę dowolnie łamać regulamin bez konsekwencji? Ja to tak odbieram.

 

-zauważyłem że pozwalacie na zbyt wiele niektórym userom, często(jak na to forum) widzę obraźliwe i wulgarne posty, oraz TOTALNY OFFTOP, dam wam radę, zacznijcie być bardziej konsekwentni, bo forum zamieni się w zaspamiony bajzel. Kolejną sugestią jest taka że za wszelkie akty trollowania na forum powinny być zakładane blokady na około dobę lub 2 dni.

 

Jestem na tym forum dość długo i widzę że admini często olewają problem chamstwa na forum. Mówię tu o takich przypadkach:

 

-często widzę i sam bywałem ofiarą obrażania drugiego użytkownika w sprytny sposób, przy użyciu PERYFRAZY, czyli nie mówią np> "ty cwelu" tylko mówią np. "lubisz usługiwać napalonym kolegom" Według mnie takie akty powinny być również karane.

 

-kolejne zastrzeżenie to ten OFFTOP o którym powiedziałem wcześniej. Człowiek pisze temat np. święta- życzenia, a użytkownik zaczyna pisać że na sylwestra planuje libację a inni zaczynają opowiadać swoje przygody z alkoholem, powinna być wzmianka w regulaminie, że nie można sprowadzać rozmowy na "inne tory"

 

Spodziewam się jaka będzie reakcja "inteligentnej rzeszy użytkowników" więc powiem krótko: możecie mnie obrażać, pisać o mnie co chcecie, mam to w d***, poza tym to wiadomość, do ADMINÓW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Opowiem o swoim przypadku. Dostałem warn 10% za wulgaryzmy i ban na 3 dni, tylko, że ten ban trwał około 1.5 miesiąca. Musiałem założyć nowe konto i upominać się o swoje prawa, nie dostałem nawet rekompensaty żadnej.

 

To nie jest 1 raz kiedy taki cyrk dzieje się na forum. Jeżeli dostaję bana na 3 dni, to niech CHOLERNY moderator, który mnie zbanował DOPILNOWAŁ bym był zbanowany 3 dni, a nie 1.5 miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja odpowiem tak. Bez tego forum było by po prostu nudne i sztywne. Nie róbmy z niego 4chana ale też nie trzymajmy się sztywno zasad bo nikt tu nie będzie chciał siedzieć i pisać...

 

powinna być wzmianka w regulaminie, że nie można sprowadzać rozmowy na "inne tory"

taki punkt istnieje...

 

-często widzę i sam bywałem ofiarą obrażania drugiego użytkownika w sprytny sposób, przy użyciu PERYFRAZY, czyli nie mówią np> "ty cwelu" tylko mówią np. "lubisz usługiwać napalonym kolegom" Według mnie takie akty powinny być również karane.

nie zwracaj uwagi, takie osoby dostaną bana prędzej czy później, to po prostu dzieciarnia, która zachować kultury nie potrafi.

 

Opowiem o swoim przypadku. Dostałem warn 10% za wulgaryzmy i ban na 3 dni, tylko, że ten ban trwał około 1.5 miesiąca. Musiałem założyć nowe konto i upominać się o swoje prawa, nie dostałem nawet rekompensaty żadnej.

No niby jaką rekompensatę? mamy Ci kwiatki kupić? Widocznie zasłużyłeś skoro za 10% dostałeś bana, trzeba było pomyśleć. Poza tym za multikonta też są bany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolik the Corrector of Justice!

Czlowieku, gdy rozmawiasz z kolegami w szkole, i zaczniesz gadac o golych babach, to skonczysz na gadaniu o golych babach, czy rozwiniesz rozmowe, i po przerwie sie okarze ze z golych bab dlugim lancuchem przeszedles na teletubisie ; )

Na youtubie jedziesz ludzi wpychajac im przeklenstwa w dupe, a pozniej chcesz aby gdzie indziej bylo perfect i w ogole?

Wlasnie zlamales punkt 1 tak naprawde. Admini i modzi robia co chca i jak chca, a ty, user, mowisz "Dalej do roboty, a ja bede ogladal. : D. Where are the women?"

Sam zrob cos w tym kierunku, ale nie zakladajac debilne tematy, lecz stawiajac dobry przyklad.

 

 

A skoro to wiadomosc do ADMINOW (caps dla klimatu), to czemu im nie wyslales tej WIADOMOSCI na PW? Przeciez wiesz jaka bedzie reakcja "inteligentnej rzeszy użytkowników" : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałeś odwrotny efekt, problem stał się tak trywialny, że nikt na niego w tym momencie nie zwróci uwagi.

 

-dlaczego nie jesteście konsekwentni, chodzi tu o to że jeśli ktoś ma 100% ostrzeżeń to nadal pisze na forum, według mnie taki ktoś powinien być zbanowany(bez obrazy dla tych którzy są w takiej sytuacji) Admini, czemu się tego nie trzymacie, czy oznacza to mogę dowolnie łamać regulamin bez konsekwencji? Ja to tak odbieram.
Ustaliliśmy między nami, że po 100% konto będzie tylko blokowane tymczasowo ( na miesiąc lub kilka ).

 

-zauważyłem że pozwalacie na zbyt wiele niektórym userom, często(jak na to forum) widzę obraźliwe i wulgarne posty, oraz TOTALNY OFFTOP, dam wam radę, zacznijcie być bardziej konsekwentni, bo forum zamieni się w zaspamiony bajzel. Kolejną sugestią jest taka że za wszelkie akty trollowania na forum powinny być zakładane blokady na około dobę lub 2 dni.
Przykłady?

 

-często widzę i sam bywałem ofiarą obrażania drugiego użytkownika w sprytny sposób, przy użyciu PERYFRAZY, czyli nie mówią np> "ty cwelu" tylko mówią np. "lubisz usługiwać napalonym kolegom" Według mnie takie akty powinny być również karane.
I co ja mam Ci tu napisać. To, że niektórzy znają język i potrafią go wykorzystywać to chyba dobrze.

 

-kolejne zastrzeżenie to ten OFFTOP o którym powiedziałem wcześniej. Człowiek pisze temat np. święta- życzenia, a użytkownik zaczyna pisać że na sylwestra planuje libację a inni zaczynają opowiadać swoje przygody z alkoholem, powinna być wzmianka w regulaminie, że nie można sprowadzać rozmowy na "inne tory"
Wiesz co to forum?

 

Opowiem o swoim przypadku. Dostałem warn 10% za wulgaryzmy i ban na 3 dni, tylko, że ten ban trwał około 1.5 miesiąca. Musiałem założyć nowe konto i upominać się o swoje prawa, nie dostałem nawet rekompensaty żadnej.
Mam Ci kupić cukierka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co by było jakbym napisał na PW? Ja myślę że OLANIE WIADOMOŚCI.

 

Przykłady?

 

Proszę bardzo, choćby wczoraj pan Krajowa Rada Stolarzy napisał post o treści "spier***" dostał warna, a według mnie za taki numer powinien dostać BANA na około tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz co skoro nie napisałeś wiadomości.

 

według mnie za taki numer powinien dostać BANA na około tydzień
Według moderatora zasłużył tylko na warna, dla mnie też w sumie powinien na kilka dni zostać odsunięty od forum, ale nie mam możliwości wpływania na sądy/zdanie każdego z moderacji, to była jego niezależna decyzja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to racja, ale niektóre takie zejścia są nie na miejscu

 

I co ja mam Ci tu napisać. To, że niektórzy znają język i potrafią go wykorzystywać to chyba dobrze.

 

Chyba nie, bo jeśli ktoś wykorzystuje to przeciwko drugiej osobie, to nie znaczy że jest inteligenty, zresztą co trzeci internauta, to "kozak" umie nawyzywać przez sieć, a w realnym życiu jest kimś kto boi się wszystkich wokół bo jest pierdołą (bez obrazy) ale takie zjawisko jest niestety powszechne również na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymon, szczerze powiedziawszy, gówniane usprawiedliwienie. Valhalla to dział, w którym znajdują się tematy niepasujące do innych działów. Jeżeli zacznie ktoś nadmiernie używać wulgaryzmów dostanie warna, a za offtop już nie. To nie są rozmowy niekontrolowane i niektórzy chcieliby nieraz pogadać sobie o czymś innym niż GM.

 

Lolik, to nie znaczy, że ty musisz zachowywać się jak inni debile. A osoba nazwana przez ciebie "pierdołą" i tak ma przesrane, więc czym ty się martwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałem nagłośnić problem.

ja nie widzę żadnego :)

a teraz uwaga, historyczna chwila!!

jestem za... TYMONEM : O

tak, jestem za administracją omg, no, jeszcze pieter gadał dobrze

a tak btw. to może być epicki temat, keep it working (czy tam coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no w ramach rekompensaty, no nawet napisanie słowa przepraszam nie jest jakimś wielkim wyczynem i oowodzeniem mogło by zostać zrealizowane.

 

Zresztą, jak dostaję bana na 3 dni, to niech ktoś kurna dopilnuję, bym dostał go na 3 dni a nie na PONAD miesiąc.

 

Za wulgaryzm na kur dostałem warn i bana ponad miesięcznego - Wulgaryzm nie był skierowany do żadnej z osób.

Na forum rzucane są słowa jak spierdalaj, wypierdalaj i tym podobne - odnoszące się bezpośrednio do danej osoby i rzeczywiście, stawiane są tylko warny. Tymczasem ja muszę ubiegać się u innego moderatora, ówcześnie zakładając nowe konto i jeszcze prosić by ktoś coś z tym zrobił. Hę ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten temat nie ma sensu, bo jak kiedyś gnysek napisał, GMClan to ich piaskownica.

inna sprawa, że zgadzam się z Tymonem

A co by było jakbym napisał na PW? Ja myślę że OLANIE WIADOMOŚCI.

"myślę że"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaxxis, a my to maszyny... pomylić się nie możemy? Nie wiem kto Ci dał bana na miesiąc, ale to jego kultura powinna zobowiązywać do przeproszenia za swój błąd, ale to nie tak, że tylko jego, Ciebie też powinna obowiązywać. Na przyszłość jeśli chcesz oczekiwać czegoś od innych to najpierw sam bądź ok.

Po za tym pamiętaj, że w Twoim interesie leży upomnienie się o ukrócenie bana o 27 dni, a nie naszym.

 

Osiem, kusisz. :)

 

Dziękuję za poparcie, Jaklubie, Nikas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby argument. Chyba w wakacje zaproponowałem by usunąć kompletnie valhalle, moim zdaniem jej istnienie nie jest tu kompletnie do niczego potrzebne, a sam niespecjalnie przejął bym się spadkiem aktywności niektórych użytkowników. :)

 

Mimek jest moderatorem bo zespół redaktorski poparł jego kandydaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu taka była idea valhalli. W sumie masz rację, zasady powinny być bezwzględne nawet dla tego działu, ale znowu użytkownicy podnieśli protest, że jesteśmy zbyt surowi - tak jak to było jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego też na psy schodzisz. Czyli i w tym wypadku wszystko się zgadza :P .

 

Tymon, no i znowu jesteście niekonsekwentni - niby możecie robić, co chcecie, ale jak już miałoby kilku użytkowników robiących chaos na forum odejść, w dodatku postujących tylko w Valhalli - widzicie przeszkodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1. Zaxxis: Jeżeli zawieszenie konta się przedłuża, to jak Tymon wspomniał - w twoim interesie jest przypomnieć o sobie, nie naszym, bo nie jesteśmy służbą publiczną.

 

2. Gmclan bez Valhalli oczywiście by istniał, co można zresztą sprawdzić po liczbie postów w konkretnych działach, ale oczywiście tej kategorii wyrzucać nie będziemy, bo jest nierozłączną częścią historii gmclanu, istniejącą od samego początku.

 

3. To co przedstawił LolikZabijaka w tym temacie jest niestety prawdą, bo na forum dla redakcji już kilkakrotnie zwracałem uwagę na to, czemu do zbanowania zgłaszane są osoby nie mające 100% ostrzeżeń, jeżeli równocześnie na forum przebywają użytkownicy z pełnym licznikiem ostrzeżeń i nikt z nimi jeszcze nie zrobił porządku. Wynika to po części z dwóch powodów: Pierwszy - do banowania uprawnieni są tylko admini oraz psichix (nie pamętam czy marmot też), więc moderatorzy dający ostrzeżenie podnoszące licznik do 100% zazwyczaj nie zgłaszają tego faktu adminom, by daną osobę zbanować. Dlatego właśnie ustalone zostało odejmowanie warna i zawieszenie konta na stosowny okres czasu. Drugim powodem jest to, że Tymonowy mod ostrzeżeń zastępujący procentową skalę na punktową okazał się kompletnym niewypałem, ponieważ nie było ustalonej górnej granicy punktowej, więc część użytkowników nazbierała sobie powyżej 10 ostrzeżeń, bez żadnych konsekwencji. Po usunięciu moda i przywróceniu pierwotnego systemu ostrzeżeń, takie osoby miały 100% i mimo to dalej były użytkownikami serwisu, gdyż nikt z tym faktem porządku nie zrobił. Przykładem jest właśnie Anty, któremu nie dałem osobiście żdnego ostrzeżenia, ale wczoraj zauważając że miał już 100% postanowiłem osobiście zniżyć mu o 10% i zawiesić konto na miesiąc, bo... raczej nikt inny tego by nie zrobił. Prawdą jest także to, że wczoraj Krajową Radę Stolarzy potraktowałem zbyt łagodnie, ale przy następnej okazji obiecuję poprawę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...