Skocz do zawartości

Początki z PHP


Hunter

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc! Chciałbym sie w mozliwie najktortszym okresie czasu nauczyc PHP, poniewaz pisanie stron statycznych w HTML'u juz mnie nie sadysfakcjonuje. Chodzi mi o dojscie do poziomu w php w ktorym bede mogł juz spokojnie napisac stronke z rejestracjami, zamawianiem czegos itp. I tutaj mam pytanie do was, tych co w php juz troche siedzą, od czego zacząc nauke i na czym głównie sie skupic? Jakie funkcje mi sie przydadzą ? Od jakich skryptów zacząc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Ja zrobiłem to tak - otworzylem pliki od phpBB2, zacząłem edytować i sprawdzać co jest do czego i tyle :) No jeszcze wspomagałem się jPortalem, ale to stare dzieje i uczy złych nawyków :P Jest taki prosty kurs php w 5 lekcjach, dosłownie na 15 minut - tez z niego korzystałem i bodaj artykuły na webhelp.pl - tam znalazłem jak stworzyć swój pierwszy system sesji oparty o MySql, potem go nieco rozbudowałem i tak jakoś jadę od 3 lat bez większych problemów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Czekam na dalsze wskazówki i juz sie biore za uskutecznianie edycji jPortalu.

 

Nie polecam, bo jPortal to PHP4, wersja której wsparcie w sumie jest już zakończone :) Ba, nawet większość firm hostingowych wycofała się już z oferowania PHP4 :) Poza tym, to dość dziurawy system :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki te stronki na pewno tez mi sie bardzo przydadzą, ide studiowac :D, nie wiem kiedy mi ksiazki przysla z allegro eh.

 

Za pomoc wam dziekuje bardzo :) . Jak macie dla mnie jeszcze jakies wytyczne dot. mojej nauki php, jakies stronki z kursami ciekawymi, ciekawe przykłady skryptów to prosze o napisanie, na pewno bardzo przyspieszy to mój rozwój w kierunku php .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem naukę PHP to zacząłem od kursów znalezionych na googlach (nie pamiętam adresów), mam jeszcze książeczkę (taki mały leksykon php) z wypisanymi w skrócie podstawami tak dla przypomnienia. Następnie zacząłem naukę mysql (także z kursów w necie) i podstawy znam. Bardziej w PHP się nie zagłębiałem, ale mam to w planach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się uczyłem z biblioteczki komputer świata. o!

Tralaala, dziwne bo ja też ;d

Zapomniałeś chyba wspomnieć o tym że i tak większość OOP to ode mnie ;d

 

A Tobie drogi programisto (przyszły) pehape polecam pisanie hard coded czegoś, weź sobie np. napisz od zera aplikacje niusów bazując na innych... szybka nauka gwarantowana :)

Oczywście mniej pod ręką jakąś książkę + naucz się korzystać z dokumentacji php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady!

 

Właśnie skończyłem czytać 2 książkę o PHP. Te kursy które podaliście tez już przeczytałem. Trochę mi to zajęło razem z praktyką ale dałem rade.

Zaczynam jak na razie pisać dość proste skrypty ale mam nadzieje ze z biegiem czasu będą one coraz bardziej rozbudowane.

Chciałbym na łamach tego posta zapytać o to jakie skrypty powinienem próbować pisać teraz dla nauki, bo kompletnie nie mam pojęcia od czego chwycić to. Chodzi mi głowie o praktyki w php bo teoria teorią a praktyka praktyką. Jak myślicie? Od pisania jakich skryptów powinienem zacząć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Od pisania działających of course :D Zacznij od czytania czym jest SQL INJECTION i potem napisz jakiś skrypt który pobiera z bazy danych listę artykułów i je pokazuje. To będzie krok w stronę poznania jak pisać aplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#Hunter

A Tobie drogi programisto (przyszły) pehape polecam pisanie hard coded czegoś, weź sobie np. napisz od zera aplikacje niusów bazując na innych... szybka nauka

 

btw

 

Te SELECT (...) FROM (...) nie jest poleceniem, a po prostu kodem SQL. ;)

Poćwicz OOP ( programowanie zorientowane obiektowo )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Napisz skrypt rejestracji i logowania użytkowników z możliwością dodawania newsów przez administratorów. :)

 

A co ta możliwość ma do rejestracji ?? Chyba, że chodzi ci o to, że tylko osoby z prawami admina mogą dawać newsy, ale wtedy po co rejestracja, skoro reszta nie ma żadnych praw ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rejestracje juz napisałem na szybkiego. Teraz własnie pisze skrypt logowania i mi nie za bardzo idzie z tymi sesjami ;/.

Ale dam rade. :) pisze dalej.

 

 

@E: Dobra zrobiłem tez logowanie na sesjach, zabieram sie za admina i pisanie newsa oraz umieszczanie go na str gł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...