Skocz do zawartości

XMAS ARMANDO v1.06a


OsamodasxD

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Xmas Armando

Gatunek: platformówka, zrecznosciowka, pacman

 

Opis: W koncu wychodzi finalna wersja gry pod znaczkiem 1.06a (oczywiscie to nie znaczy ze prace nad projektem zostaly calkowicie zakonczone - beda trwac do 1 grudnia). Gra opowiada o dniu 23 grudnia, gdzie nieszczesny Mikolaj probujac rozniesc prezenty, zaczol je gubic. A wiec telefon w ruch i dzwonimy do Armanda - co nie bedzie takie latwe. Armando ma uraz do Mikolaja po ostatnim prezencie, poniewaz nie dostal to czego kiedys chcial. Mimo tego zgadza sie na pomoc i wyrusza w droge. Czesc platformowa zawiera 14 plansz, pelnych kryjowek, slodkosci i przeszkod co urozmaica rozgrywke. Kazda mapa jest oznaczona specyficznym kodem, ktory pozwala nam pozniej kontynulowac gre od ostatnio zakonczonego poziomu. Sa 2 sposoby aby zdobyc kody:

- na kazdej mapie sa ukryte 3 niebieskie kule, po zdobyciu ich na banerze z zyciem wyskoczy nam kod mapy

lub

- nalezy przejsc 4 mapy w PacArmando, poczym dostaniemy spis kodow do wszystkich map.

 

Gra posiada specyficzny klimat swiateczny co pozwala zrelaksowac sie przed komputerem. Gra wystarcza od 1-3 godzin grania dla przecietnego gracza ( testy przeprowadzone na 5 osobach z mojego osiedla).

 

W typie platformowym posiadamy 1 zycie, przy czym gdy zginiemy tracimy 20 000 pkt i mozemy powtorzyc mape, natomiast smierc w pacmanie pozwala nam kontynulowac gre ale z utrata 1 zycia ( sa 3).

 

Zmiany co do wersji DEMO:

-poprawiono i zmieniono teksty w filmiku

-predkosc tekstu w filmiku jest dopasowana do tych co czytaja troche wolniej ( tekst juz nie przyspiesza)

-swiatla choinkowe sa juz na swoich miejscach

-poprawiony X view i Y view na mapach

-skoki bohatera sa teraz bardziej widoczne ( zmiana kamery o 160 px)

-mapy zostaly bardziej urozmaicone, puste tereny praktycznie nie istnieja

-przeciwnicy nie maja prawa sie zawieszac ( no chyba ze jest glabem)

-poprawiono menu

 

W razie jakichkolwiek bledow prosze mnie o tym informowac, do 1 grudnia bede staral sie je naprawic. Jezeli uda mi sie utworzyc opcje do gry to wypuszcze patcha aktualizujacego.

 

Download: https://gmclan.org/up4377_4_xmas_armando.html

Rozmiar pliku: okolo 26,3Mb po rozpakowaniu, paczka okolo 15 Mb

B)

Autorzy: OsamodasxD

Programowanie:
OsamodasxD

Fabuła:
OsamodasxD

Grafika:
OsamodasxD

Muzyka:
Z udostepnionych muzyczek w grach

Screeny: a9add07a1c54f8b2m.jpg 939072850b68f7a8m.jpg

Zycze powodzonka i milej gry ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra gra, stwarza fajny klimat. Grafika w sumie nie jest taka zła, pare dopracowań i dałbym jej 5 ( bo ładnie się ze sobą łączy, pasują do siebie grafiki, jego robota no i projekt amatorski). W pierwszej planszy jest jakaś dziwna muzyka, jakieś szlesty czy coś ( ? ) w każdym bądź razie musiałem wyłączyć na ten czas głośniki. w 2 planszy jest już normalnie. Ogólnie to gierka na 4-/5 ale posiedź jeszcze nad nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee tam 26 mega przy dzisiejszych czasach to przecierz pestka, jedynie jaki MOJ blad widze w grze to ze duzo pamieci zrzera.... nastepna czesc gry bedzie juz bardziej zoptymalizowana ( i pomyslec na samym poczatu ze Armando wcinal 198 440 pamieci :D - udalo mi sie zejsc do okolo 122 200);]

poza tym gra jest dosc dluga i mozna wybaczyc - przynajmniej mi sie tak wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, fajowa gierka. Przypomina mi się jedna z części Happyland Adventures :)

 

Zalety

[+] Klimatowa muzyka

[+] Dość fajna pikselowa grafika

[+] Idealna na święta

[+] Długa (z 5 godzin w nią grałem :))

 

Wady

[-] Bardzo przeciąża procka ;(

 

Ocena: 5/5 :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra się przyjemnie, ale grafika trochę zbytnio razi archaicznością. Nie wiem czemu, ale jakieś dziwne paski pojawiają mi się gdy łażę "w podziemiach". Widać też, że lubisz grę HappyLand Adventures. Mimo tych pasków i grafiki zasłużyłeś na solidne 4/5

 

PS: Ten pomysł z wielkanocą jest bardzo dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...