Skocz do zawartości
Harv

Jaki język?

Rekomendowane odpowiedzi

możliwości nie ma wielkich, ale wydajne jest ;p

zresztą bash jest bardzo fajny dla początkujących

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ale po kij programować w Bashu czy Assemblerze jak są takie fajne i proste języki jak C++.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Powiem tak: Dark Basic Pro jest na razie dla mnie wystarczalny. Jeśli mi nie będzie wystarczać, biorę C++. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fervi, ale spójrz na pierwszy post w temacie:

Głównie chodzi mi o tworzenie gier 2D i 3D

Co jak co, ale do tego Bash się nadaje idealnie... Wręcz nie ma lepszej rzeczy do tego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Poza tym tam gdzie bash się nadaje, to pod windowsem i tak nie oplaca sie go uzywac, poniewaz zamiata go powershell.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ech, tzn. Monad

Mieli go dać do Windowsa Longhorn jak się nie myle, już na następny dzień od daty powstania Monadu, były wirusy na niego. F-Secure musiało zrobić oddział Danom, zajmujący się tym "PowerShell"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdziłem DBP - jest nudny. C# i C++ nie chce mi się uczyć. Jakieś propozycje?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Python

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pythona sprawdź, jest prostszy od C#, a równie mocny. Np. w nim powstał Blender.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pythona sprawdź, jest prostszy od C#, a równie mocny. Np. w nim powstał Blender.
Nie wiem czy python jest łatwiejszy w nauce czy nie, ale C# na pewno szybszy (i to implementacja mono, a nie ms.net, które jest jeszcze szybsze) bo python ma kiepskie VM. Pythonowi wydajnościowo zdecydowanie bliżej do php niż C#. Poza tym Blender nie powstał w Pythonie tylko C/C++, a python jest używany jako dodatek, do oskryptowania.

Sprawdziłem DBP - jest nudny. C# i C++ nie chce mi się uczyć. Jakieś propozycje?
Jeszcze zostały java, php i python. Jeżeli żaden z tych języków Ci nie podpasuje, to możesz zrezygnować programowania.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PHP tak ogólnie znam (może i nie umiem nie wiadomo jakich rzeczy tworzyć, ale takie prostsze tak).

Tak poza tym chodzi mi bardziej o tworzenie programów i gier.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

c++ przecież nie jest taki trudny :/... Praktycznie to samo co gml no może trochę przesadziłem :P. Jak się ma dobre kurs to w kilka godzin się nauczysz... Np stronka z bardzo dobrym kursem to: http://ddt.pl/ Gdy nauczysz się c++ polecam biblioteke allegro :thumbsup: !

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zależy co masz na myśli pisząc "nauczysz".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dawka83, to te twoje nauczysz się jest dobre. Nie wystarczy od tak przeczytać kurs zeby napisac nawet najprostszą gre. A co do twoich wymagać doskonały jest Ruby bądź Python.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To, że znasz podstawowe komendy nie znaczy, że nauczyłeś się języka. Tak samo jakbyś znał wszystkie słowa z angielskiego słownika, ale nie umiał zdań układać.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no tak ale jak już znasz podstawy to dzieli cie malutki krok aby samodzielnie napisać jakąś prostą grę :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

BUAHAHAHAHAHHAH

Chyba nie masz o tym pojęcia za bardzo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta