Skocz do zawartości

jak zrobic gre sieciowa


monis

Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

chce stworzyc gre bardzo znanastatki w c#, mysle ze z tym to sobie poradze, ale problem tkwi w tym ze jest to gra dla dwoch graczy.

musze zamiescic ją w sieci zeby dalo sie grac dla dwoch osob albo przynajmniej zeby dalo sie grac miedzy dwoma komputerami w sici lokalnej. nie potrzebna mi jest wersja komputer - gracz tylko gracz gracz

jak to sie ma laczyc z netem?? umiem sie poslugiwac mysql, z php tez bym pewnie dala rade.

tylko nie mam pojecia od czego zaczac.

wszyscy pisza jak zrobic gre ktora mozna sciagnac i w nia grac a malo jest informacji jak zamiescic strone w necie zeby mogli w nia grac uzytkownicy i jak to polaczyc ze stworzona gra

 

dziekuje za wszystkie odpowiedzi :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

wiesz, jeżeli to ma być np. gra przez przeglądarkę, to wystarczy właśnie w php i w mysql, w tabeli z danymi o planszy ustawiasz czas ostatniej aktualizacji (kliknięcia) i kasujesz te starsze niż godzina przy tworzeniu nowej gry, żeby bałaganu nie było.

A jak najprościej zapisać taką tablicę?

Tworzysz tablicę $plansza[0][0] do $plansza[10][10] a w mysql zapisujesz ją jako serialize($plansza). Potem po odczytaniu dajesz $plansza=unserialize($zmienna); i to jest najprostszy sposób na zapis danych. Więcej o tych funkcjach poczytaj w dokumentacji PHP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze cos wiecej na ten temat :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/TCP/IP

 

jak tego używać w C# - musisz dowiedzieć się już sam, ja niestety nie pomogę.

 

edit: ale to się może przydać: http://www.centrumxp.pl/dotNet/831,1,Komunikator_w_C.aspx . komunikator pisany w C# z użyciem TCP/IP, być może przybliży ci to trochę sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamrat(Pietrus, Jabol) ci powiedział... ^^

Musisz użyć protokołu TCP/IP do :

 

"...jak zrobic zeby dwie osoby graly w ta gre na innych kompach np w sieci. i mam to jakos polaczyc z programem..."

 

Masz nawet linki więc nie wiem w czym problem...

A skoro jesteś obeznany z C# powinieneś b. dobrze to zrozumieć... -,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...