Skocz do zawartości

♣ Farmer Fran : Birth of Sun ♣ [0.3a]


gnysek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy
ffboslogo.gif


Tytuł: Farmer Fran : Birth of Sun

Gatunek: symulator farmy

Opis: Kolejna już trzecia wersja demo mojej gry. Nie jest to tak naprawdę pełne demo. Dlaczego? Każda kolejna wersja ukazuje się średnio raz na pół roku - przez ten cały czas do ściągnięcia dostępne są wersje z błędami i ciągle dostaję mejle o nich. Dlatego teraz postanowiłem to zmienić i w ciągu miesiąca od dziś postaram się poprawić wszystkie zgłoszone błędy (kilka wykryłem już sam, ale nie przeszkadzają na razie w grze). Tak więc czekam na wasze opinie i uwagi, które wprowadzę w poprawionej wersji 0.3a pod koniec marca, tak aby w demko grało się przyjemnie bez komunikatów o errorach.

Download: https://gmclan.org/up23_3_ffbos_demo03pre_a.html
Rozmiar pliku: 3,20 MB

Screeny:
http://farmerfran.pwii.pl/index.php?lang=pl&p=galery

Miłego grania :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tak - pod wzgledem technicznym jest wszystko ladnie pieknie, pod wzgledem grywalnosci - tez na to wyglada, chociaz nie przepadam za gierkami harvest monnowatymi. W kazdym razie gdybym mial wystawic ocene obiektywna - to bedzie to 8+/10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uoi, będzie się działo, uoi, będzie się działo ! xD

 

Jak dla mnie griera cool, widać że to już nie są jakieś noobowe jaja, ale pożądna giera... ! Moja ocena to 8-/10, ponieważ nie popieram wyłączania niektórych opcji w wersji beta tylko z tego względu, że to jest demo... Ten problem powtarza się np. w Magi albo w Almorze, co jest bez sensu, ponieważ skoro to jest beta, to wszystkie opcje powinny być udostępnione do sprawdzenia ! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gra jest...wieśniacka :P

Tak wieśniacka, jak te wszystkie japońskie symulatory wszystkiego. Jednak w przypadku tej gry określenie "wieśniak" jest jak najbardziej zaletą :)

 

A teraz do rzeczy:

1.W przypadku tak wielkiej produkcji zawsze podaję konfigurację mojego sprzętu i wrażenia z gry na nim:

AMD Duron 700mhz

Nvidia Riva TNT 2 64/64pro

128mb ram

XP z SP 2

Wrażenia:

Płynnie "chodzi" tylko w małych roomach. Na farmie gracza fps=ok. 15, w miasteczku na północ od niej fps=ok.10 (jak nie gorzej :( ). Jaką gnysek ustawiłeś paletę kolorów? Jeżeli 32bit, to przydałaby się wersja 16bit dla słabszych komputerów.

 

2. Gra mi się raz zwiesiła (przy włączaniu jednego z dodatków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega spoko!Więcej budynków i więcej terenu.Tylko właśnie w mieście gdzie jest szkoła to wolno chodziło.Ale ogólnie spox.Jedno mnie nadal denerwuje jak wejde do sklepu i coś kupie to mi się znów pyta czy coś podać itd.A może ja źle coś robie xD.Daje ocenę:

9/10 gra wymiata!!! xDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

 

No myślałem o wersji online, ale problem z serwerem by był - bo od strony technicznej gra dla 100 osób to nie problem, przy almorze to by był taki pacman :P Ale niestety, ja nie mam zew. ip, więc hostować nawet do testów nie moge, jedyna opcja to taka, ze gram sam ze sobą. Może kiedyś się tym zajmę, na razie chcę skończyć obecną wersję i wtedy pomyśle o nowej grze (jest już nawet plan - oparta będzie o hit z PS2 - ICO, ale tym razem wszystko będzie moje, od grafiki począwszy, poprzez fabułę na nazwie skończywszy).

Zobaczymy, nie mówię nigdy nie, ale nie mówię też - tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, giera fajna... Ale... Jeżeli jeszcze raz zobacze kogoś kto się chwali, że ma procka 700MHz... 128RAM... Grafe 64mB... Zjechaną na maksa płytę główną i monitor który nie generuje 32 bit-ów... To normalnie najzwyczajniej wyskoczę z czwartego piętra mojego biura... Dosłownie... Obiecuję wam...

 

Ja... Ja już... Nie wytrzymuję... Boże... Proszę was... Nie dobijajcie, nie dołujcie i nie wpie*rzajce takich farmazonów o takich kompach... Że niby qrde jakaś (nie jakaś, o!) giera wam na nich idzie i sie na maksa tnie... No nawet po gnysku się nie spodziewałem, że u niego też... To ja se myślałem, że na takim szajsowatym i zjechanym kompie jak mój najgorszy komp w biurze (768RAM, 2,00 GHz, 128 grafa, 80GB dysk) nie pójdzie dobra gra... A ta idzie i się ABSOLUTNIE NIE TNIE, a wy tutaj gadacie o jakimś procku 700 i że jeszcze na autora kompie się tnie... ! Ludzie ! Co wy oczekujecie po takim badziewiu, jak te wasze 128 ramy, procki 700MHz... ! Wy se nadziei nie róbcie, że wogle wam pójdzie za pół roku jakakolwiek nowa giera ! Albo jakakolwiek stara ! Bo to co wy macie to sie nadaje do muzeum, a nikt by tego nie kupił nawet za 500zł ! Uduszę się, uduszę !!! Aghhhh !!!!

 

Nie, że chcę kogos obrazić (bynajmniej autora !), ale ludzie... Z takim kompem, to za pół roku nie będziecie mieli kompa ! Będziecie się bać kolegom pokazać takie cóś ! No proszę, bez jaj ! Przynajmniej się tym nie chwalcie ! Qrcze, znów się wqrzyłem, idę się powiesić ... xP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie no to wina game makera też trochę, gry 3d z duzo większą ilością grafiki tak nie tną jak ta - u mnie w mieście gra zwalnia w nocy (przez światła), ale fakt - mam złom. Nie mniej jednak gra na takim poziomie powinna działać na wspomnianym wcześniej słabym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, GM swoją drogą, on też nie najlepiej wszystko kowertuje ;/, ale to nie zmienia faktu, że tera takie kompy jak wasze automatycznie idą do lamusa bo po co grać na nich w nic :P (No bez obrazy, plax !)

 

Ej spyro, mój kumpel miał jeszcze miesiąc temu komputer z prockiem 300MHz błeee

Specjalnie to napisałeś ! Nie no, to mnie rozwaliłeś na maksa... Powiedz tylko, co lepsze: trucizna, czy kulka w łeb (co mniej boli :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak koniec, ale żeby nie było, to chyba chciałeś napisać nie 1,5Mhz, ale 1,5GHz... Chyba, że się mylę ?? :P No a koszt to inna sprawa, rzeczywiście... Może nie każdy z nas ma taki luksus... I tak dobrze jest ustawiony, żeby jak ja kupić naraz dwie Visty xD Nie no, ja już nic nie mówię... Aha, miki77, strzeliłem se jednak w łeb, ale niestety nie trafiłem... ;/

 

No i wracając z tego bezdnnego i mało skutecznego offtopa, powiem o grze: Demko za krótkie i za mało udostępnionych opcji, żeby wszystko przetestować, jak mówiłem parę postów wyżej. Jednakże gierka jest na prawdę fajna, wszystkim się spodobała xDDD

 

@Up: No a jakiż to masz procesor, chłopcze...? Jak chcesz powiedzieć, że poniżej 1.66Ghz, to najlepiej milcz, mówiąc to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up: No a jakiż to masz procesor, chłopcze...? Jak chcesz powiedzieć, że poniżej 1.66Ghz, to najlepiej milcz, mówiąc to...

Athlon 64 3200+. I przestań marudzić o tych gigahercach xD

 

 

A co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Może wersja bez instalatora byłaby lepsza? :P Bo dawać instalkę do demówki, to raczej nie widzę powodu ;).

 

btw:

Może nie każdy z nas ma taki luksus... I tak dobrze jest ustawiony, żeby jak ja kupić naraz dwie Visty xD

Wiesz... Twierdzisz że od 20 lat robisz w branży komputerowej, więc to oznacza, że jesteś pełnoletni i masz własne źródło utrzymania.

A połowa użytkowników GMClanu nie skończyła 13 lat. To tak, jakby wyśmiewać sześciolatka, że nie potrafi pisać czy czytać ;).

Poczekaj z 10-15 lat, a wtedy zaczniemy się licytować kogo stać na droższe zabawki :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, po co instalka, skoro sama gra ma tylko 3,5 mega ?? xD

 

@Balck, hej, ja mam taki sam u mnie w domu na stacjonarnym ! Tzn. na tym najgorszym :P

 

@Edit: Eh, mam nadzieję, że za te jakieś 25 lat, kiedy będziecie już tak starzy, jak ja teraz, to powiecie mi: hej, dziadku, kup nam nowego widowsa asta la vista 3000 ! Albo: Ej, a jak skonfigurować obsługę portów uniwersalnej magistrali szeregowaej USB w jednoprocesorowych komputerach z interfejsem ACPI ?? xD A nie będziecie mówić, że Microsoft© jest zuy, Vista sux, albo że macie kompy z prockiem 700MHz... Czego wam życzę :D No i oczywiście, abyście mieli tyle kasy jak ja, ażebyście mogli se kupić co tylko zechcecie x]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra może i dobra, ale osobiście gdybym miał już grać w Harvesta na pc, to szczerze wybrałbym Friends of mineral town albo Back to nature (wszystko oczywiście emulując :) ) Po co czekać wiecznie na produkcję która (moim zdaniem) nawet nigdy nie ukaże się w pełnej wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Instalka po to, żeby wszystkie pliki na dysku się znalazły.

A co do wieszania po log GMClanu, to widocznie problem z wczytaniem pliku MP3. Nie wiem czego game maker używa, ale może media playera nie masz ?

 

Co do ogórków - zapisałem sobie, sprawdzę.

 

A co do pełnej wersji - to bardzo duzo wskazuje na ten rok, bo mam kilka pomysłów przyspieszających ukończenie gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...