Skocz do zawartości

Kreowanie instancji na podstawie ostatniej...


Grela

Rekomendowane odpowiedzi

jak zrobić, że kamień kreuje sie na pozycji x na ktorej byl ostatnio gracz. Chodzi o to, że gracz jest na pozycji x np. 480, a kontrolny objekt pobiera dane i za chwile wypuszcza kamień z góry pamiętając że ma być utrzymany na pozycji x na ktorej ostatnio był gracz. Jak to zrobić? Aha, ma pobierać dane co 8 sekund

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie działa :(

Nie kreuje się kamień, a wszystko mam dobrze

Ach ja głupi zapomniałem, kamieniowi prędkość nadać :P

 

 

Edit: :( źle to działa, kreuje się tylko na jednej osi x wszystko dobrze zrobiłem, on tak robi że pobrał dane i używa tylko jednych danych x gracza i na jednej pozycji x tylko sie kreuje. Chyba przykład będzie potrzebny :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiłem chodzi o to, że gracz jest na jakiejś osi x i jak dojdzie alarmu to sprawdza na jakiej pozycji x jest gracz i na tej pozycji x robi kamien alarm i po dojsciu alarmu znowu sprawdza na jakiej jest pozycji x gracz, np. jak sprawdza i jest np. x 480 to kreuje na x 480, a jak sprawdza i jest x 200 to kreuje kamienia na x 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej pokaz screeny o co ci biega bo w opisywaniu swojego problemu nie jestes za dobry.

 

Po dluzszym przemysleniu i crackowaniu tego co napisales pewnie dzieje sie tak ze jesli gracz byl w pozycji 400 i tam stworzyl sie kamien to jak teraz jest w innym miejscu np. 500 to kamien dalej kreauje sie w pozycji 400.

 

Jelsi tak to kod moze wygladac tak:

 

GML
//EVENT Create

alarm[0] = 8*room_speed;

temp_x = gracz.x;

 

GML
//EVENT Alarm 0

temp_x = gracz.x;

instance_create(temp_x,0,kamien);

alarm[0] = 8*room_speed;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...