Skocz do zawartości

Zablokowane mapa bitowa


zalu

Rekomendowane odpowiedzi

wybierasz menu Plik->Zapisz jako, i ponizej pola w ktorym wpisujesz nazwe pliku wybierasz z rozwijanego menu format pliku

 

@Down:

 

formaty znam nie jestem ślepy

napisałem "sygnaturka.png" i nie działa :blink:

 

a ja nazwe plik xxx.gm6 jako yyy.exe, jak myslisz odpale gre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
formaty znam nie jestem ślepy

napisałem "sygnaturka.png" i nie działa :blink:

 

Bo typ pliku pozostał bez zmian - zmieniłeś tylko nazwę, ale typ jest ten sam. równie dobrze możesz nazwać go sygnaturka.mp3 - a nie będzie grał, sygnaturka.ppt - a nie stanie sie prezentacją power point, sygnaturka.3ds - a nie będzie trójwymiarowy... bo zmieniasz tylko nazwę i rozszerzenie, ale nie typ i zawartość pliku. ABy to zrobić musisz użyć programu - w tym przypadku graficznego - który umożliwia zapis do różnych typów plików - w tym wypadku wystarczy paint, ale może być paint shop pro, corel, photoshop, gimp i wiele innych. Wybierasz tylko opcję zapisz jako i tam zmienisz typ pliku na PNG - zmianie całkowicie ulega struktura pliku, sposób w jaki jest on zapisany, oraz jego wielkość - a zwłaszcza nagłówki - dzięki czemu system wie co to za plik a programy zgodzą sie lub nie na jego otwarcie. Tak naprawdę rozszerzenie jest tylko pomocą dla programów, aby ukrywać pliki których nie obsługują, ale dopiero przy wczytywaniu sprawdzany jest nagłówek i okazuje się czy to jest faktycznie dobry plik, czy jednak się nie wczyta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Wystarczy mieć IrfanView, który zapisuje w wielu różnych formatach :-) . Nigdy nie wyobrażałem sobie pracy na Windows bez tego programu :P .

 

Ale mnie tam wkurzają dwie rzeczy - po pierwsze, wszystkie ikonki takie same - a ja lubię różne dla każdego typu plików, po drugie, rozmiar okienka zmienia się przy przęglądaniu zdjeć - a ja lubię nie widzieć pulpitu i mieć zawsze na maxa duże - obu tych wad nie posiada ACDsee 3 - ale niestety on pod WinXP nie działa najlepiej więc obecnie używam tego co w windowsa wbudowano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie tam wkurzają dwie rzeczy - po pierwsze, wszystkie ikonki takie same - a ja lubię różne dla każdego typu plików, po drugie, rozmiar okienka zmienia się przy przęglądaniu zdjeć - a ja lubię nie widzieć pulpitu i mieć zawsze na maxa duże - obu tych wad nie posiada ACDsee 3 - ale niestety on pod WinXP nie działa najlepiej więc obecnie używam tego co w windowsa wbudowano.

aby powiekszyc wystarczy dac enter... :blink:

a co do zalet IrfanView'a to np. w paincie jak zapiszesz do .gif to ci spartoli kolorki. zapisalem w IfranView - kolorki te same :) tak na przyszlosc gdyby ktos chcual zapisac bez zmiany kolorkow :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
aby powiekszyc wystarczy dac enter... :blink:

a co do zalet IrfanView'a to np. w paincie jak zapiszesz do .gif to ci spartoli kolorki. zapisalem w IfranView - kolorki te same :) tak na przyszlosc gdyby ktos chcual zapisac bez zmiany kolorkow :P

 

Ale jak zmieniasz fotę to znowu sie dopasowuje do niej, a ja tak nie lubię :P

 

Co do kolorków, to najlepiej użyć jakichś jeszcze lepszych programów graficznych, gdzie można ustawiać liczbę kolorów w palecie, zobaczyć podgląd, zmienić sposób dobierania kolorów po optymalizajcji i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...