Skocz do zawartości

Odwołanie się do obiektu po lewej stronie od obiektu


Dawidds

Rekomendowane odpowiedzi

MAm takie interesujące pytanko. Mam sobie obj_player, i chcem sprawdzić, czy istnieje jakiś obiekt 16px na lewo od niego. Tyle umiem.

 

Ale chcem sprawdzić, czy ten obiekt, który istnieje po po lewej stronie od mojego obiektu nazywa się obj_crate, i chciałbym zmienic jego zmienna zmienna na 1. Ale tylko jego.

A teraz to lepiej wyjaśnię......

 

MAm sobie jeden obj_player. 16 pixeli na lewo od niego znajduje się obj_crate. I jak zrobić, aby (jeśli ten obj_crate znajduje się po lewej stronie ode mnie) zmienić jego zmienna zmienna na 1. Ale tylko jego, bo jeśli użyję

 

GML
obj_crate.zmienna = 1;

 

, i będę miał w roomie z 10 tych obiektów to ustawi zmienną zmienna wszystkim na 1. A ja chcem tylko temu, który jest po lewej.

 

PS: Czytałem tego swojgo posta 2 razy, i sam ledwo łapałem o co mi chodiz, mam nadfzieję, że mnie zrozumiecie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instance_nearest() tak , ale jak chcemy zmienic zmienna w obiekcie po lewej, a po prawej bedzie blizej to nie wyjdzie.

 

Mozna to zrobic na rympał.

Tworzysz obiekt "tester" 16 px na prawo, jesli jest tam obiekt to bedzie kolidowal z testerem, wiec jesli koliduje - odpala sie jakas akcja a "tester" zostaje usuniety.

Wiem wiem, epoka klocka lupanego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

collision_point zwraca id obiektu z którym koliduje.

Niestety nie zgodziłbym się.

tests whether at point (x,y) there is a collision with entities of object obj

Zwraca prawdę lub fałsz(zależnie czy kolizja jest czy nie).

 

@topic:

Ostatecznie mógłbyś jeździć forem po wszystkich instancjach i sprawdzać czy jest odpowienim objektem i czy spełnia warunek położeniowy. Ale tego nie polecam, bo fps strasznie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...