Skocz do zawartości

Draw Studio


Tymon

Rekomendowane odpowiedzi

No więc z nudów zaczołem pisać edtor obrazków, imagów itd. (ogólnie grafiki) dla GMa.

 

W programie będziecie mogli tworzyć animacje przejść, wygaszania, zmiany kolorów itp. a następnie wstawić ją do GMa i wykorzystać ją w dowolny sposób.

 

Program jest aktualnie wyposarzony w :

- Proste narzędzia do edycji spritów (skalowanie, alpha itd.).

- Prosty animator (max 10 klatek)

- Możliwość zapisania animacji ale bez obrazka (brak możliwości wstawienia jej do GMa).

 

Zapraszam do ściągania i do komętowania.

 

Mały opis obsługi :

 

Myszka

LPM - Zaznaczanie

PPM - Zmienianie pozycji rysunku

 

Klawiatura

DEL - Kasowanie zaznaczonego rysunku

NUMy - Zmienianie pozycji rysunku

 

Buttony

Pobierz - Dodaje nowy rysunek do animacji

Krok + - Przechodzi klatke dalej i pyta się czy ją zachować

Krok ++ - Przechodzi klatke dalej baz zachowania klatki

Play - Odtwarza animacje

Zapisz step - Zapisuje aktualną klatke

Scale 1:1 - Przywraca skale do 1

 

Reszta przycisków służy do zmiany ustawień zaznaczonego rysunku oraz do zmiany ustawień okna.

 

>DOWNLOAD [http://members.lycos.co.uk/tymonbeczek/ds.rar]<

 

Sposób obsługi może być troche niewygodny.

 

P.S. Co byście chcieli jeszcze zobaczyć w tym programie ? (jakie narzędzia, możliwości itp.)

 

EDIT

Zapomniałem dodać że program może pochłaniać ogromne ilości FPSa :] więc czasem może wolno chodzić.

 

EDIT 2

Wiecie może dlaczego przy ustawionym room_speed na 200 mam maxymalne FPS 30 ? Nawet przy pustym roomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no Tymon Fajna alternatywa dla ludzi którzy nie chcą używać płatnych programów do animacji. Niestety narazie bardzo ograniczony. U mnie nie zauważyłem żeby wolno działało, więc się do tego nie przyczepiam. Jedyną rzecz jaką znalazłem niezgodną było to, że najeżdżając na przycisk wyboru koloru tła podświetla się też przycisk "show grid"

 

Co do propozycji, to może jakieś gotowe style animacji, lub możliwość tworzenia prostych efektów graficznych (np. fajerwerki, ogień, wybuchy itp.)

 

To wszystko co narazie mam do powiedzenia :]

 

Trzymaj tak dalej :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kolejne pytanko. Teraz całe animacje opierają się na klatkach czyli zapisz pozycje itp. w aktualnej klatce, przejdź do kolejnej, wczytaj, zapisz w aktualnej klatce itd. itd. i chciałbym zastowować jeszcze puźniej patha ale wtedy mam problem z zapisem (path burzy mi pożądek zapisu klatek do pliku), więc co mam zrobić ? Mam to wszystko oprzeć na pathach czy na klatkach ? Czy może zmieniać patha na klatke czyli w tym i tym momęcie zapisz pozycje, odczekaj chwile i zapisz kolejną pozycje. Jak radzicie ?

 

EDIT

Inne pytanie, jak zwrócić x i y z jakiegoś punktu który jest zapisany w ścieżce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, powyrzsze pytania są nieaktualne (btw. dzięki za olbrzymią ilość odpowiedzi na nie :P)

 

RadSun@ Oczywiście że w GMie :] Jestem zbyt leniwy żeby to na Delphim robić :P

 

Zrobiłem już Path Makera (Ściągnij i F1 for help :]) i postanowiłem to troche inaczej rozegrać. Zresztą sami zobaczycie jak skończe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...