Skocz do zawartości

Engine do wielkiego świata i ładnej grafiki


adam5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam jakiegoś bardzo dobrego płatnego silnika do naprawdę dobrej grafiki oraz wielkiego świata.

Myślałem nad UNIGINE ( http://unigine.com ), proszę mi powiedzieć jak on ma się do innych silników które mu konkurują.

Silniczek ten trochę kosztuje :D i chciałbym dokonać już dobrego wyboru,czy są jakieś inne silniki z równie dobrą a nawet i lepszą grafiką do dużych plansz gry ? Myślę że unreal engine nie wchodzi w grę bo jest już za drogi :bye1: chodzi mi właśnie najbardziej o naprawdę dobrą grafikę,oraz aby silnik był dobry do dużych szczegółowych map. Proszę podać mi jakieś alternatywy jeśli są :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak ściągnąć za darmo Direc3D lub OpenGL i nauczyć się np. C++ a na początek polecam Irrlichta. I to całkiem za darmo! :D

A tu jaki efekt można osiągnąć http://www.gamedev.pl/projects.php?x=view&id=191 który używa Direc3D lub OpenGL ( nie jestem pewien którą bibliotekę ;p )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nooo bierz sie za C++ , tak wogole to trudno jest napisac wlasny silnik samemu, musial bys przez 2-3 lata dojsc do wprawy i kolejne 2-3 lata pisac silnik... do tego dochodzi jeszcze szeroki material obliczen matematycznych i fizyczny... Nawet obsluga juz gotowego silnika wymaga duzej wiedzy z zakresu programowania w jezyku w jakim zostal on opisany i umiejetnosci korzystania z bibliotek na ktorych opiera sie engine.

 

Matt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila żle się zrozumieliśmy...ja korzystałem już z takich enginów jak Irrlicht czy OGRE,mam już zrobioną jakąś część świata nad którą długo pracowałem.Znam się na C++,C,itp, ale żaden silnik nie daje mi takich możliwości jak UNIGINE.Tak wiec pytam się jeszcze czy są jakieś alternatywy co do silnika UNIGINE czy kupić właśnie go ( UNIGINE)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już zrobioną jakąś część świata nad którą długo pracowałem
OBJECTION!

Zeszyciki? Jeżeli nie masz silnika, w którym mógłbyś to wszystko (a dalej mówimy o rzeczach istniejących in potentia, bo założę się, że z większością dasz sobie spokój) zespolić, nie masz NIC >:O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...