Skocz do zawartości

Zablokowane Poruszanie się postaci.


Assasine

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem znowu próbuje z game makerem i właśnie próbuje zrobić gre. W tej grze mam pewną postać, która ma 6 póz chodzenia w prawo i w lewo. Jak zrobić, że kiedy <ta postać> biegnie w prawo to żeby było widać tą animacje jak on biegnie. Trudno to wytłumaczyć. Wiem jak się robi żeby coś się poruszało z jedną pozą, ale jak jest więcej to niewiem. Prosze o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba nie będe robił tej gry, bo za dużo kłopotów sprawiam. Nie rozumiam tego skryptu. Wiem że do step, ale w jaki sposób to zrobić w step dać:

if (keyboard_check(vk_left))sprite_index=spr_left

a potem sprity, bo nie rozumiem. Staram się to zrozumieć, ale prosze od wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chyba nie będe robił tej gry, bo za dużo kłopotów sprawiam. Nie rozumiam tego skryptu. Wiem że do step, ale w jaki sposób to zrobić w step dać:

if (keyboard_check(vk_left))sprite_index=spr_left

a potem sprity, bo nie rozumiem. Staram się to zrozumieć, ale prosze od wytłumaczenie.

 

Zrobić objekt

W step wkleić to do kodu(zakładka code-tak jest taki obrazek kartki papieru)

Zrobić wcześniej 2 sprity odpowiadające za kierunki (nazwać jes spr_left i spr_right)(left-lewo,right-prawo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 6 póz w normalnym pliku. Więc mam z nich zrobić gif. I wtedy dopiero.

if (keyboard_check(vk_left))sprite_index=spr_left

 

tak?

 

:thumbsup: Ok udało się. Zrobiłem z tego gif wziełem. When press Right i w tym start moving in direction <prawo> 10 speed, a potem tylko change sprite <na tego gifa>. Potem When released right dałem Start moving in the direction <ten kwadracik> speed 0 i change sprite do pozycji stand. Teraz tylko zrobie jeszcze w lewo i cool :P. Ogólnie dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...