Skocz do zawartości

C++ czy C#?


Lord Marcelot

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odbiegaj od tematu. Jeszcze jedna skarga na ciebie i będziesz już miał 80% ostrzeżeń.

Sorki...

 

A do tematu:

Chodzi mi o to by wejść w tą dziedzinę programowania... Książkę niezbyt mogę kupić, chyba że będzie jakaś tania... No i jak już kupiłbym książkę, to z czymś na czym mógłbym robić kiedyś gry itp.

 

Od zera do gier kodera To jest bardzo dobra książka. Polecam ^^ I darmowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast C++ lepiej się D uczyć -> następca C++, jest programowanie i obiektowe i strukturalne, coraz więcej bibliotek jest do niego i co najważniejsze, ma wiele nowoczesnych rozwiązań, których w C++ brakuje, jak np. Garbage Collector. Do tego, jest to język kompilowany, a nie interpretowany jak C#, dzięki czemu jest od niego szybszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O D nie słyszałem, ale słyszałem o pomyśle wprowadzenia GC do przyszłego standardu C++ i jest to kwestia bardzo dyskusyjna, ponieważ przy niektórych zastosowaniach GC nie jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza przy platformach, które same z siebie mają małe możliwości szkoda tracić wydajność na GC.

 

Za to jeśli chodzi o książki to na pewno powinna się tu pojawić "Symfonia C++", którą poleca sporo moich znajomych, a jeśli chodzi o darmowe źródła to lepszych i gorszych tutków C++ jest masa.

 

Przyszły koder wie chyba co to jest google?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I MSDN.

 

Tak zmieniając lekko temat.

Ogólnie rzecz biorąc trudno być teraz "programistą" znając tylko jeden język.

 

I bym nie zabierał się za język którego istnienie nie jest jeszcze powszechnie - jak widać - znana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...