Skocz do zawartości

pytanie o złom


murdalow

Rekomendowane odpowiedzi

wkładam płytkę cd do złoma i reset a potem czarny ekran jakieś pikanie dochodzące z kompa i nie ruszy, ostatnio w ogóle mam akcje że nie mogę go włączyć albo się sam resetuje, muszę mieć to dobre bo chce grę nagrać na płytkę...nie wiem może w biosie nasrane albo płyta główna się spieprzyła,pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wirus? Przeskanuj system dobrym antywirusem.

w sumie skanowałem kasperskym avg i spyboth ad-aware do robactwa i nic jakoś tydzień temu miałem 2 trojany he he ale 1 kasperskim zabiłem a 2 avg

 

aha miałem taki przypadek dziś że jakimś cudem wczytał cd i chciałem wypalić płytkę, a tu niby za mało miejsca otworzył cd zamknąłem i powtórka z tematu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BIOSu nie podejrzewam, no ale jak w nim grzebałeś to po prostu zresetuj go do ustawień fabrycznych. A to "pikanie" to z jakiego dokładnie elementu kompa dochodzi?

zdawało mi się że od razu jak macie włączanie to za nim nie wiem jak to opisać w biosie nie pisze nic że jest źle

2 dałem loadin optimaized default i lipa (z bykiem po ang napisałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lowrider, już wiem w czym leży Twój problem. Po prostu komputer się przegrzewa! :D W wielu komputerach "pikanie" oznacza przekroczenie dozwolonej przez BIOS temperatury. A restart jest jakby "odruchem" systemu gdy ten się przegrzewa. Inaczej mówiąc:

 

- Wyczyść wiatraczek

- Jeśli problem nadal występuje, zostaw odkrytą obudowę

- Jeśli jest nadal uparty, wymień chłodzenie procesora

- Ew. zmień próg temperaturowy, ale uważaj, bo procek może wylecieć w powietrze :>

 

Mam nadzieję, że trafiłem :) Pisz jak pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lowrider, już wiem w czym leży Twój problem. Po prostu komputer się przegrzewa! :D W wielu komputerach "pikanie" oznacza przekroczenie dozwolonej przez BIOS temperatury. A restart jest jakby "odruchem" systemu gdy ten się przegrzewa. Inaczej mówiąc:

 

- Wyczyść wiatraczek

- Jeśli problem nadal występuje, zostaw odkrytą obudowę

- Jeśli jest nadal uparty, wymień chłodzenie procesora

- Ew. zmień próg temperaturowy, ale uważaj, bo procek może wylecieć w powietrze :>

 

Mam nadzieję, że trafiłem :) Pisz jak pomoże.

 

temp procesora w biosie miała 53 stopnie C wczoraj zdjąłem obudowe i tez mi sie zdawało że komp mi dłużej chodzi, nie kumam o co biega z cd-romem ale jutro z powrotem zdejmę obudowę iwyczyszcze wiatrak, poobserwuje jak nic to do serwisu dam jutro napisze jakby co, dzięki za rady... właśnie jak się czyści wiatrak mam w niego dmuchać czy kupić specjalne powietrze sprężone czy coś he he ? :boxed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...