Skocz do zawartości

Pytanie dotyczace strzelania i ruchu


Masgen

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec robie gre z samolotami i chcem zeby moj samolot lecial sam do przodu, ale jak chcesz go cofnac to mozesz wcisnac s, ale on dalej sam leci tylko ze cofa samolot na sam dol ekranu ;P aha i jak zrobic ze leci do przodu czyli W i do Tylu czyli S :) a drugi problem to taki, ze zrobilem pocisk wszystko w nim wpisalem, ale gdy naciskam spacje (strzal) to pocisk leci w prawo zamiast do gory :/ , a i trzeci problem to taki ze chcem zrobic budynki w grze i ze samolot leci nad nimi, a nie pod nimi :/ bo jak zrobi sie solid to on leci pod budynkiem nawet bez solid tak samo jest O_O... :/

 

Z Gory Dziekuje za Pomoc :)

 

 

(Prosze nie pisac glupich komentarzy w stylu "Takim Noobem to trzeba sie urodzic" "sam sprobuj" itd....)

 

EDIT : poradzilem sobie sam z tym, ze samolot leci sam do przodu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok zaraz sprawdze czy dziala :D jak dziala to zostalo jeszcze jedno pytanie :D

 

jak zrobic ze leci do przodu czyli W i do Tylu czyli S ? :P

 

Bo w FaQ jest tylko grawitacja czyli skok :/ a ja potrzebuje latania do przodu i do tylu :)

 

Hmm a z tym "a pozostale tlo na 1" tzn ?:D jakie tlo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly158 dziala to co powiedziales ale jak samolot wleci na budynek to nie moze sie ruszac :P

 

jeszcze jedno zrobilem wroga tylko ze on strzela w prawo zamiast w moja strone :/ co trzeba wpisac zeby on strzelal w moja strone :/ tzn w strone bohatera :D aha i jeszcze jedno ustawilem wroga na mapie zeby zobaczyc czy dziala ale on sie nie rusza i nawet nie strzela tylko czasami raz strzeli i koniec :/

 

EDIT: piotrex jak zrobie Start moving in a direction to on leci caly czas do tylu albo do przodu a mi chodzi o to ze jak nacisne to leci a jak puszcze to zatrzymuje sie (to do tylu :P)bo do przodu sam leci :P ale chcem zrobic ze mozna przyspieszyc jak ktos chce ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly158 dziala to co powiedziales ale jak samolot wleci na budynek to nie moze sie ruszac :P

 

jeszcze jedno zrobilem wroga tylko ze on strzela w prawo zamiast w moja strone :/ co trzeba wpisac zeby on strzelal w moja strone :/ tzn w strone bohatera :D aha i jeszcze jedno ustawilem wroga na mapie zeby zobaczyc czy dziala ale on sie nie rusza i nawet nie strzela tylko czasami raz strzeli i koniec :/

 

EDIT: piotrex jak zrobie Start moving in a direction to on leci caly czas do tylu albo do przodu a mi chodzi o to ze jak nacisne to leci a jak puszcze to zatrzymuje sie (to do tylu :P)bo do przodu sam leci :P ale chcem zrobic ze mozna przyspieszyc jak ktos chce ;d

 

A jak masz solid w obiekcie budynek włączony czy nie ? ( Solid wyłącz)

I czy jest ci potrzebna do czegokolwiek kolizja z budynkie ?

(jak się da to nie używaj eventu kolizja z budynkiem)

Sprawdź - powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle tam napisalem :D chodzilo mi o to ze wrog nie strzela do bohatera :P pomylilo mi sie ;d eh... bedziecie musieli poczekac bo strony mi zamulaja -.-

 

Edit: a juz wiem o co mi chodzilo z tym bohater nie ucieka :D to mialo byc wrog nie ucieka :D ale to juz zrobilem :P

 

Eh dam na sendspace bo strona gmclan mi zamula O_O

 

 

 

Edit 2: Dobra Yoda wyslalem juz ci na pw ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...