Skocz do zawartości

bitewniaki


zalu

Rekomendowane odpowiedzi

Widze że nie tylko ja zajmuje się bitewniakami. Sądze że nie powineneś kierować się tym która armia jest tańsza (cena zależy od potęgi armii, takich zwykłych IG zawsze bedzie więcej niż np. SM) i którą łatwiej się maluje ( w końcu chodzi o doskonalenie się), tylko zbieraj tą która ci się podoba, ktorą chętniej byś zagrał. Wydaje mi się że SM łatwiej się maluje i łatwiej gra, jednak ja i tak zbierał bym orków (bardziej mi się podobają), po za tym nie przepadam za SM, są zbyt podobni do hitlerowców. Ostatecznie nikt nie broni ci zbierać 2 armii (ja zbieram TAU i Gwardie imperialną, również od niedawna), zawsze ciekawiej będą wyglądały ustawione dwie armie na przecikwo siebie, niz jedna i wielka ( za jakiś czas obydwie będa wielkie). Radze ci kupić zestaw "Bitwa o Macragge", figurki tam są troche gorszej jakości, ale jest ksiażka z zasadami, miarki, około 40 figurek oraz elementy terenu. (na stronie www.bitewniaki.pl zestaw ten kosztuje 180 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Space Marines- jak dla mnie najlatwiejsza armia dla poczatkujacych, masz duzo mozliwosci uzbrojenia i taktyk(mozesz sie nastawic na strzelanie, walke wrecz lub troche tego i tego), marines maja dobre statystyki i dobre zaplecze jesli chodzi o czolgi i bohaterow. Do tego to bardzo tania armia, wystarczy kupic command squad, 3 tactical squady(zwykli marines), jakies rhino, predatora czy dreadnoughta i juz mozesz grac jakies male bitwy :). Armia latwa do malowania.

 

Orki - nigdy nimi nie gralem ale przygladalem sie bitwom i army list. Armia czysto na close combat, jest ich duzo, sa silni, maja szybkie pojazdy dzieki ktorym mozesz szarzowac w 1/2 turze walki zaleznie od misji. Oczywiscie nie brak im sprzetu, dzialek, czolgow i dreadnoughtow(na close combat).

Przy tym masz orc bossa z ktorego mozesz zrobic maszynke do zabijania i z rownie ######sta obstawa nobow(mocniejsze orki). Droga armia, musisz kupic wiecej figurek w porownaniu ze SM, orki maja duze pole do popisu jesli chodzi o konwertowanie i ladnie pomalowana i skonwertowana armia daje duzo satysfakcji, no ale znowu duzo wiecej ci zajmie pomalowanie wszystkiego :jezor:

 

Mala ciekawostka: zaniedlugo wychodzi nowy kodeks orkow i mysle ze zanosi sie na niemale zamieszanie jesli chodzi o ta armie i maly 'wysyp' tych armii jesli chodzi o turnieje itd. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga armia, musisz kupic wiecej figurek w porownaniu ze SM
Z tym się nie zgodze, bo np. w pudełkach o takiej samej cenie jest więcej orków, wiec nie powinno się prównywac armii po tym ile średnio kosztowała by jedna figurka, bo gdyby wszyscy patrzyli tylko na ilość, to wszyscy zbierali by Gwardie Imperialną, gdyby natomiast dla wszystkich liczyła by się tylko łatwa wygrana, wszyscy zbierali by necronów (którymi naprawde trudno przegrać).

Podręcznik kosztuje około 200 zł, dlatego lepiej kupić zestaw Bitwa o Macragge (jest podręcznik, nie ma w nim porad itp, ale są wszystkie zasady, do tego wystarczająca liczba figurek dwóch armii, aby rozegrać minimalne bitewki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się nie zgodze, bo np. w pudełkach o takiej samej cenie jest więcej orków, wiec nie powinno się prównywac armii po tym ile średnio kosztowała by jedna figurka, bo gdyby wszyscy patrzyli tylko na ilość, to wszyscy zbierali by Gwardie Imperialną, gdyby natomiast dla wszystkich liczyła by się tylko łatwa wygrana, wszyscy zbierali by necronów (którymi naprawde trudno przegrać).

 

hmm, a no rzeczywiscie masz racje :) jednak wiadomo ze na armie IG wydasz wiecej kasy niz na SM.

 

@autor tematu

Zamiast bitwy o mactagge raczej zachecalbym poszukanie sklepu taki jak bard w ktorym zawsze mozna sie zgadac z ludzmi i grac cie naucza i wszystko wytlumacza, doradza, wszyscy sa mili i sie jeszcze nie spotkalem zeby ktos pytajacy sie kogos zupelnie obcego o pomoc zostal potraktowany kosa ;)

 

Kupisz kodeks i pierwsze figurki i normalnie rozegrasz sobie z nowymi kumplami pierwsze male bitwy.

 

maly OFF TOPIC

mam jeszcze kupe figurek do kupienia(IG) nie mowiac o malowaniu i pwoli zaczynam sie zastanawiac nad programem w GM ktory pozwalalby grac w WH40K. Moze ty Mincaster probowales cos kiedys takiego zrobic? Jakby cos takiego wypalilo zrobiloby sie bardzo ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra sam znalazłem ale już chyba ostatnie pytanie dajcie jakiś wzór jak zbudować twierdze space marines bo mi same orkowe wychodzą

juz sie za makiete zaczynasz zabierac? :) google i napisz makiety do warhammera albo wh40k. Jelsi umiesz angielski to znajdziesz jeszcze tego tony :) jest duzo dobrych tutoriali do makiet, malowania itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no np. ale mozesz znalesc o wiele lepsze :)

Polecic konkretnej nie moge bo narazie terenem sie nie zajmuje ale jak przegladalem kiedys to jest tego naprawde sporo jesli chodzi o strony anglojezyczne, jesli chodzi o polskie to mozesz zaczac od cytadeli maja tam artykuly, sklep z figurkami, troche o modelarstwie i forum na ktorym mozesz sie pytac o wszystko.

:thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...