Skocz do zawartości

Go to room


Remx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem a mianowicie nie moge za ciny zrobic przejscia z jednego rooma do innego metodą:

 

room_goto(my_name)

 

mam okolo 10 room'ow i chce przejsc z 7 do 9 a puzniej spowrotem

zrobilem juz kod ze jak wejdzie sie w dany obszar to kod sie uaktywnia oczywiscie przenosi ale nie do tego rooma ale jakiegos innego na samym koncu :(

 

 

zrobilem maly przyklad troszke prostrzy i rowniez to niechce dzialac :(

 

 

EXAMPLE

 

jak by ktos mial chwilke czasu obadac to

w tym przykladzie chodzi o to ze jak sie zdeze z zielonym kwadratem na ziemi to przenosi mnie do innego room'a o specyficznej nazwie.

 

Dzieki

 

 

ps: z klockiem room.jpg to dzila OK! ale ja niechce uzywac klocka bo niemoge tego puzniej pod zmienna podstawic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yh ;/ a nieda sie jakos z nazwą ?

 

bo to dopiero poczatek pisania gry a puzniej jak przestawie choc jednego rooma to calosc nie bedzie dzialc :(

 

 

klocek do nazwy jest ale niechce robic setki objektow do samych przechodzen z rooma do rooma :(

wiec chce uzyc to w skrypcie i tylko zmienna nazwe-room'a zmieniac na objekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się właśnie, że Mark zmieniał co nie co w porównaniu do GM 5.3 (podałem rozwiązanie dla tego właśnie gma :) ). Spróbuj może wykorzystując room :) :

room Index of the current room; can be changed to go to a different room, but you had better use the routines below.

Co do exampla:

przecież go obbadałem :) . Nieznałbym tej nazwy 011_wiocha_srodek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po POlsku :P ??

 

i skad ten index mam wziasc ??

jak naprzyklad roomy maja same wlasne nazwy bo jak zaczne je oznaczac numerkami to sie pogubie gdy bedzie 100 room'ow :(

 

edit:

 

big LOL

 

wiesz co zrobilem

zamiast nazwac: 011_wiocha_srodek

nazwalem: wiocha_srodek_011

i dziala :D

ale tez wystarcza zaczc nazwe rooma od litery a nie od cyfry naprzyklad a011_wiocha_srodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIREMARK skasowałem twój post - punkt 5 regulaminu się kłania poza tym nie wniosłeś nic do tematu. O ile w Valhalli taki post mógłby jeszcze przejść tak tutaj uważam go za perfidne nabijanie sobie postów. A jako że widze że pomimo moich ostrzeżeń zawartych w innych tematach nadal użytkownicy nie stosują się do regulaminu, lub nawet nie pokusili się o jego przeczytanie leci do Ciebie ostrzeżenie. Jest to już twoje 4 ostrzeżenie na tym forum, może to zmotywuje Ciebie oraz innych użytkowników do przeczytania i przestrzegania regulaminu.

 

Dla przypomnienia regulamin można znaleźć tu: >>>REGULAMIN<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...