Skocz do zawartości

do kolesia


Pablo-GM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kolejne pytanie otoz : mamy kolesia i potworka i ma do niego powoli dochodzic cios pokaze jak

X-bohater

L-potwor

----IIIIII cios ktory ma powstawac po 1 pasku

 

X

I

I

L

 

No moze byc jeszcze w lewo i w prawo zeby sprite czyli I zmienial sie tez o np 160 stopni zeby obracal sie przy zakrecie

 

No i ma ten cios po nacisnieciu np ''i '' powoli dochodzic do wroga a na potworku zatrzymywac sie i zabierac np 10hp pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok najlepiej to zrobic tak ze po wcisnieciu klawisza odgrywa sie twoja animacja ataku, razem z ta animacja ustawiasz alarm np. na 2 sekundy(zalezy jak dlugo trwa ta animacja ataku, musisz wyszukac ten koncowy moment uderzenia) i w tym alarmie dajesz wlasnie kod ktory bedzie zabieral zycie potworkowi.

 

male zobrazowanie:

 

-WCISNIECIE KLAWISZA

-odegranie animacji ataku

-ustawienie alarmu

 

-ALARM

- odebranie zycia

 

 

Dobrym pomsylem jest takze w kodzie alarmu zapytac program czy bohater jest w odpowiedniej odleglosci od potworka i czy atakuje w odpowiednia strone, mozesz wtedy uzyskac efekt tego ze bohater poprostu nie trafia.

 

 

powodzenia :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam dopiero bede musze to zrobic w mojej grze :P

 

powiem Ci tak ze z tego co wiem to animacja lecacej strzaly w tibii nie ma nic wspolnego z samym atakiem, ona poprostu tak szybko leci ze to wyglada tak jakby trafiala w odpowiednim momencie, pewnie moglbys tak to ustawic aby odleglosc miedzy potworkiem a bohaterem miala znaczenie przy ustawianiu czasu w alarmie tak aby strzala w odpowiednim momencie znikala i zeby potworkowi odbieralo zycie.

 

ale co do przykladu to daj mi troche czasu, zaraz spadam do sklepu wiec moze jeszcze uda mi sie to skrecic.

 

przyklad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...