Skocz do zawartości

jak zrobić hosting???


artimal

Rekomendowane odpowiedzi

Kupujesz super szybkie łącze, kupujesz super szybki procesor, kupujesz super dużo ramu, kupujesz super duży dysk, zakładasz super działalność gospodarczą w super urzędzie skarbowym, wgrywasz super Apache lub inny super serwer na kompa, uczysz się super języka programowania stron, robisz super stronę i masz super hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej marmot załozyć na republika.pl ? Host jak na dzisiejsze standardy bardzo dobry, i idealna pomoc dla webmastera :D. No i nie będzie problemu z reklamą, ponieważ będzie aut. dodawana do katalogu stron, więc :D super hosting sam tam miałem 5 lat temu!

ale ile to juz nie powiem buahahahah

i lubie czytac twoje mejle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz z kompa serwerownię, instalujesz tam serwer do stron WWW, instalujesz do tego PHP, Pythona czy co tam chcesz dać, jakąś bazę danych, dogrywasz coś dla userów, jakiś cPanel do zarządzania kontami, reejstrujesz działalność gospodarczą. Oczywiście twój komp musi chodzić 24/7, bo o wyłączaniu na noc, nie może być mowy i mniej więcej masz swój hosting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze,

 

JAK ZROBIC GRE?!!!!!!!

 

zeby bylo 50 qestuiw taka jak barduls gate zeby sie hodzilo i zabijkalo i zegby KONIECZNIE filmy byly

 

PS PROSZZE JAAK?

 

hę ;_;?

 

po pierwsze, musisz mieć ogólne pojęcie o komputerach. póki co go nie masz, więc się nie dotykaj trudnych rzeczy bo jeszcze Cię prąd kopnie, a blackmaul będzie za to odpowiedzialny >:D

 

zacznij od prostszych rzeczy. przeczytaj jakiś podręcznik od informatyki, elektroniki, zapoznaj się z konstrukcją komputera, ogarnij obsługę Windows, ogólnie zacznij od samych podstaw bo póki co ich nie masz :L

 

(KOCHAM takie tematy :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jak zrobić hosting stron WWW np.Na swojej stronie mamy trzy konta do wyboru zwykłe(za darmo), dla firm, (5zl)

Ps JAK!?

No jak chcesz swoim rodzicom zafundować wycieczki po sądach (bo zapewne jesteś nieletni i oni będą za Ciebie odpowiadać), do tego płacenie odszkodowań za niewywiązywanie się z umów + duże kary z Urzędu Skarbowego, to baw się śmiało w hostingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak chcesz swoim rodzicom zafundować wycieczki po sądach (bo zapewne jesteś nieletni i oni będą za Ciebie odpowiadać), do tego płacenie odszkodowań za niewywiązywanie się z umów + duże kary z Urzędu Skarbowego, to baw się śmiało w hostingi.

 

Wycieczki po sądach xD ale ranma ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Racje jak rację, ale żadna firma nie założy konta u kogoś kto nie istnieje w KRS, nie posiada NIPu czy REGONu - czyli działa w czarnej strefie. Poza tym za 5 zł, to by ci się szybciej dysk zapełnił niż myślisz. Poza tym utrzymanie serwera + łącza + opłaty skarbowe (700 zł/mies zusy, srusy, chorobowe, księgowa) to jest taka kwota, że za 5 złotych na bank się tego nie utrzyma :D

Dlatego ceny serwerów w polsce są tak drogie (na większą stronę, najlepiej kupić dedykowany, wtedy masz jakiś solidny dysk a całe zasoby procesora są marnowane tylko na twoją stronę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ranma ten tekst co go powiedziałeś ten o sądach jest faktem ale widzisz ja znam sposób aby go ominąć jeżeli jesteś nieletnim synem takim jak ja;p a masz ojca takiego jak mój który jest pełnoletni i zarejestruje działalność gospodarczą i dochowa tajemnicy zawodowej to nic sie nie stanie przecież kto musi wiedzieć że to wszystko ty prowadzisz ;p

A PONIŻEJ KOSZTA KTÓRE PONIESIESZ BEZ ZADNYCH ZBĘDNYCH WPŁAT DLA PAŃSTWA:

*ogólnie sama jednostka centralna z wszystkimi podzespołami do niej(czyli ram itd.)=5-9tys

*oryginalny Windows(patrząc na średnią statystyczną oryginałów w Polsce można wywnioskować że co 2-3 osoba w Polsce nie ma oryginału; koniecznie musi być xp-proff) = 300zł

*szybki internet(musi być naprawdę szybki chcąc utrzymać dużą liczbę użytkowników)=80-150zł/miesięcznie

*no i chyba jakaś umowa z NASK albo czymś takim żeby twój serwer oferował serwery z domeną pl .com itp to na pewno zwiększy liczbę chętnych no i jesteś kolejnym serwisem nazwa.pl = nie znam kosztów

*szablon albo jakiś profesjonalny template na strone =200-1200zł

czyli podliczająć musisz wydać ok 11tys na start aby stać się drugim serwisem nazwa.pl pamiętając również aby co roku dokupywać komputer (aby firma była poważana min 3 po 3 latach potem już nie musisz tak często dokupywać) no i dokupywać oddzielne łącza internetowe dla każdego kompa

NO TO TYLE ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wow, teraz to żeś mnie dobił.... serwer na Windowsie ? Ocipiałeś ? Na Viście z Aero sobie postaw. Poza tym nawet jeżeli, to jest coś takiego jak Windows Server i on się do tego nadaje nieco lepiej... chociaż i tak pewnie coś Unixowego sprawdziło by się najlepiej i będzie najbardziej niezawodne.

Do tego dokupywanie co roku komputera... heh, ja co półtora roku nowego kompa kupuję i jakoś z tego powodu nie mam serwera. Poza tym, zwykły komp na serwer się nie nadaje, kupujesz po prostu szafę i do niej montujesz serwer, takie kompy całkiem inaczej się składa, wszystko dajesz w szuflady - ot np. takie: http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/wyrzykows...serwer_goly.jpg (serwer strony pclab)

 

a utrzymanie to także prąd, pracownicy, reklama i wiele innych czynników - oczywiście zwraca się to jeśli ma się klientów... ale to co napisałeś to totalne bzdury. Nawet to co ja napisałem to tylko kropla w morzu prawdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
ja tłumaczyłem mu tak aby zrozumiał myślisz że by on postawił serwer hostingowy na telehotelu?? chyba ocipiałeś za przeproszeniem;p fakt zapomniałem o Windows Serwer a co do Linuxa fakt on lepiej operuje serwerami ale ja do niego niem mam jakośprzekonania

A kto by chciał serwer w Polsce? Skoro za granicą są tańsze... Poza tym, nie ucz ojca dzieci robić, Ranma akurat na serwerach to sie zna dużo więcej od Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Millenium, łącze za 150zł na miesiąc, to jakaś kpina. Lepiej już wydzierżawić parę serwerów na 100Mbit (za granicą cena zaczyna się od 500$ za dedykowane) i to dobrych (minimum 2 rdzenie, 2GB ramu). Jeden porządny serwer będzie kosztował tak z minimum 600-1000zł na miesiąc. System - wystarczy darmowy centos czy debian. Usługi sprzedaży domen nie musisz prowadzić. System zarządzania hostingiem, jak się nie ma własnego (darmowe odpadają), to to będzie kosztować minimum 100zł na serwer. No i trzeba jeszcze doliczyć trzeba doliczyć zatrudnienie profesjonalnego admina, bo byle dzieciak tego nie ogarnie w razie kłopotów, wiesz, system zgłoszeń, obsługa telefoniczna klienta.

 

Do tego dolicz to, że jeżeli na swoją działalność gospodarczą nie masz osobnego lokalu i będziesz pracował w domu, to automatycznie podniosą Ci podatki za czynsz. Do tego składki na ZUS itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...