Skocz do zawartości

bomber beta


zalu

Rekomendowane odpowiedzi

poza tym mój kolega ma gm'a kilka miesięcy i robi gry podobne do Almory więc to zależy od tego jak kto się szybko uczy

No w końcu chłopak załapał :thumbsup: Tylko nie chce mi sie wierzyć że twój kumpel robi coś tak dobrego jak almora (no chyba że graficznie) - daj linka do jakiejs jego dobrej gry na PM :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za słowa otuchy miejmy nadzieje że następna gra będzie lepsza a co do pytania micansera

 

uruchamjałem go około 30 razy

a chcę poznać możliwości klocków stworzyć dobrą grę i przekonać się czy jest dobry efekt i czy opłaca się uczyć kodu a poza tym mój kolega ma gm'a kilka miesięcy i robi gry podobne do Almory więc to zależy od tego jak kto się szybko uczy.

i tak już dobrze że nie przerobiłeś powinieneś być z siebie dumny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza tym mój kolega ma gm'a kilka miesięcy i robi gry podobne do Almory więc to zależy od tego jak kto się szybko uczy.

 

I co, trzepie mmorpgi masowo? :P To teraz wiemy skąd tu tyle takich gier na świecie. :P

 

Po za tym nie tyle szybkość nauki jest ważna co praktyka. Na przykład zielony będzie się z mozołem uczył gml'a i zaczynał od marnych gier, podczas gdy mając tylko dokumentację doświadczony programista c++ i asm nie dość że zrobi taką grę w godzinę, to jeszcze bedzie działała 2x szybciej od każdej innej takiej samej. :P

 

Przed GML'em radziłbym zaliczyć najpierw Pascala i Logo (ja osobiście polecam PHP. Można z niego wyciągnął łatwo dość sporo wiedzy i sekretnych taktyk pisania. ;) ), żeby zrozumieć ogólną istotę programowania. Wtedy nauka będzie szła szybciej, bo nimy wszystko już skądś znane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dam 1/10 ha... NIE NO ŻART jasne, że 10/10 :P a tak na serio to hmm, powiedzmy 2 no 1.5 a jak wiadomo to w przybliżeniach dziesiętnych od cyfry 0,1,2,3,4 nie zmieniają cyfry poprzedzającej wyrzucanej cyfry a cyfry 5,6,7,8,9 podwyższają ją o jeden czyli 1.5~2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...