Skocz do zawartości

pytanie o PcMan 2.0


Amadeo

Rekomendowane odpowiedzi

dlugo juz pracuje nad najnowszym wydaniem PcMana, i dziś zwracam się do was z pytaniem.

Nie bardzo wiem, co by zaciekawiło graczy, ale zrobiłbym wszystko by choć trochę PcMan 2 był ciekawy i oceny nie były mniejsze niż 3. Długo pracuje, patrze jakie ludzie robią gry. Jaka gra wam się podoba.

Tutaj zaciekawie użytkowników:

 

w nowym PcMan 2.0 będzie:

8 rodzaji potworów

25 leveli + 2 bonusowe

całkowicie moja grafika

muzyka podczas gry.

 

Trochę będzie roboty i będzie zajmowało miejsca, lecz mam nadzieje że warto będzie.

Teraz was poproszę:

Zaproponujcie mi co bym mógł dać w moim PcManie. Co jeszcze mogę dodać. Chcę, aby moja gra była niezwykle dopracowana i ciekawa. Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery, powiem dosadnie: jakoś nie interesuje mnie PcMan 2.0. Jedynka była słaba, a twoje statystyki nie wyglądają zachęcająco.

no wiem ze byla slaba, ale moje teraz zadanie stworzyc dwojke ciekawą i dobrą.

I zaproponujcie, co bym mógł dodać. Proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób coś w stylu world of pacman, czy jak to tam. w każdym razie trójwymiarowe w postaci prostej platformówki. wtedy napewno cały gmclan będzie za tym szalał. btw - nie potrzebnie spieszysz się z "dwójką". raz dostałeś po nosie, bo wypuściłeś bubla. to dobra lekcja i myślę, że powinieneś wyciągnąć z tego prosty wniosek: najpierw warto doszlifować umiejętności (na drodze robienia prostych gier, które za każdym razem wniosą coś do asortymentu twojego skilla :) ), a potem dopiero wyrzucać coś na światło dziennie.

 

pozdrawiam!

LittleFish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem, na moje dzieło muszę poświęcić jeszcze wiele czasu. Nawet i około 1,5 miesiąca. Ale i tak się tym nie przejmuje. Być moze masz racje LittleFish. Moze nie mogę się śpieszyć.

W moim PcManie widzę że jest sporo niedróbek. Spróbuję teraz naprawdę stworzyć super grę, mam nadzieje że nie będzie kleksa. Ale jeszcze sporo czasu. Grafiki muszę jeszcze dużo porobić! I w ogóle! Zobaczymy. I proszę jeszcze o kilka propozycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle mnie zrozumiałeś.

 

gry to bardzo złożone programy, zanim zaczniesz się do nich zabierać, nabierz ogólnego pojęcia o programowaniu. popróbuj się w różnych językach (być może C# spodoba Ci się bardziej niż GM i przesiądziesz się na XNA ;)? ), potem dopiero zacznij robić gry. ogólnie ZWOLNIJ i nie zabieraj się odrazu za kontynuację badziewnej gry, tylko przyjżyj się z bliska GM'owi, przewertuj dokumentację, popróbuj działania różnych funkcji, pobaw się, itp.. tą metodą dowiesz się dużo o GM i zrobienie fajnej - może nawet, jak pisałem w pierwszym poście - trójwymiarowej platformówki w deseń raymana będzie dla Ciebie proste :)

 

pozdrawiam!

LittleFish

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam gnysiu.

No tak narazie to w sumie robie. Uczę się kody i jednocześnie sprawdzam funkcje. na przykład dzisiaj poznałem image_angle,image_alpha, cd_open_door. Uczę się. I chyba każdy wie, że z kodu zrobi lepszą gre. Takie przynajmniej jest moje zdanie. A ty dobre robisz gry? Czy zrobiłeś to samo co teraz napisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...