Skocz do zawartości

problem z kompem


Sylwester

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z kompem,powiem od początku:

Jakiś miesiac temu po jakims czasie poprostu sie wylaczal,ale rzadko...

niedawno zaczal znowu sie wylaczac,z kompa dochodzily dziwne odglosy,i byly problemy z monitorem(migał,różne plamki sie pojawiały itp.).

pare dni temu:to nawet windowsa nie zobacze bo od razu sie wylacza.

a teraz to po wlaczeniu od razu słychac taki dziwny dzwiek z kompa i nic na monitorze sie nie pojawia.

nie wiem co się dzieje...

myśle że zrozumieliście

proszę o pomoc.

z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był tak zakurzony że kurz prawie dotykał wentylatorka,ale ostatnio go czyściłem i teraz jest jeszce gorzej chyba....

we wtorek przyjdzie informatyk,ale wole najpierw poznac co o tym wiecie.

 

moze za mocno go czyściłeś! :P aż sie rozwalił! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jak na starcie komputer wydaje specyficzne dźwięki, to weź sprawdź na internecie co one oznaczają. Strzelam, że bios Award'a. Ostatnio też miałem kłopoty z kompem, ale wystarczyło powyciągać trochę części i włożyć spowrotem i pomogło. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kompem,powiem od początku:

Jakiś miesiac temu po jakims czasie poprostu sie wylaczal,ale rzadko...

niedawno zaczal znowu sie wylaczac,z kompa dochodzily dziwne odglosy,i byly problemy z monitorem(migał,różne plamki sie pojawiały itp.).

pare dni temu:to nawet windowsa nie zobacze bo od razu sie wylacza.

a teraz to po wlaczeniu od razu słychac taki dziwny dzwiek z kompa i nic na monitorze sie nie pojawia.

nie wiem co się dzieje...

myśle że zrozumieliście

proszę o pomoc.

z góry dzieki.

 

Wiem, że to trochę głupie, ale mój komputer też nie chciał się włączać w ten sam sposób. I się okazało, że...to była wina głośnika, który stał na obudowie i chyba rozmagnesowywał trzewia komputera. xD Skąd takie przypuszczenie?

a) Komputer u mnie nie działał, u sprzedawcy nie działał, ale w serwisie (po 2-3 dniach podróży do tego miejsca) w magiczny sposób zaczął działać bez ingerencji serwisanta. Uruchomił i cyk-działa. :D

b)Na krótki czas przed "awarią" głośnik stojący na obudowie świrował np: wyłączał się bez powodu, podczas gdy drugi grał bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxx@ Może to być bardzo banalny problem :) Wyciąg karte graficzną przeczyść slot PCI-e / AGP najlepiej pędzelkiem przetrzyj styki na karcie graficznej....

Jeśli widziałeś plamki na monitorze jest to na 80% wina karty graficznej druga kolejność to Pamięć ram 15% też wyciąg i przeczyść a na 4% może być to wina procesora który po prostu obruszał się w Sockecie... 1% może to być wina kurzu po drugiej stronie MB ( Płyty głównej )

Ps. Jeśli masz jakieś inne podzespoły też je wyciąg i przeczyść oczywiście wolne sloty też ...

 

Pozdro Danon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to trochę głupie, ale mój komputer też nie chciał się włączać w ten sam sposób. I się okazało, że...to była wina głośnika, który stał na obudowie i chyba rozmagnesowywał trzewia komputera. xD Skąd takie przypuszczenie?

a) Komputer u mnie nie działał, u sprzedawcy nie działał, ale w serwisie (po 2-3 dniach podróży do tego miejsca) w magiczny sposób zaczął działać bez ingerencji serwisanta. Uruchomił i cyk-działa.

b)Na krótki czas przed "awarią" głośnik stojący na obudowie świrował np: wyłączał się bez powodu, podczas gdy drugi grał bez problemów.

głośniki narazie są odłączone,i stoją obok monitora ale teraz uwaga!!!!:

za biurkiem stoi lampa,taka długo z plastkikowym...no tym w czym jest żarówka(;p),i ostatnio jak włączałem kompa to ta lampa zaczęła mnie lekko razic prądem :boxed: ,dodam że wszystkie kable,a zwłaszcza kabel łączący karte graficzną z monitorem,jest obwiązany tą lampą...lol...co myślicie o tym?

może to wina tego?jak bede w domu to oblukam,ale narazie jestem nie u siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...