Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem przykład edytora pathów :P . Standardowo tworzymy punkty. Jeżeli path jest gotowy naciskamy spację. Punkt ostatni jest czerwony, a reszta niebieskie. Robiłem to maks 15 minut, kod nie został poprawiony, pisałem go na szybkiego. Tu link: https://gmclan.org/up2227_11_path.html . Przykład wymaga zarejestrowanej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Wiem, że banalne :P . Ale po co miałem błędy naprawiać :D ? Chyba każdy sam sobie poradzi, wystarczy trochę pomyśleć. Jak będę miał czas dodam kilka rzeczy, np. wyświetlanie pozycji punktów i niszczenie punktów.

 

Tak teraz się zastanawiam po co inicjowałem tyle zmiennych, które są zbędne (np. pointCount, które można zastąpić funkcją instance_number() ).

 

@Borocasso: No wiesz, na podstawie tego przykładu jest bardzo łatwo sprawić, aby takowy błąd się nie pokazywał.

 

A poza tym - to taka ciekawostka, a nie coś niezbędnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że GM ma wbudowany edytor ścieżek. Nie widzę potrzeby tworzenia czegoś takiego samego.

 

Gdyby program miał jakieś dodatkowe funkcje to mogli byśmy pogadać o jego użyteczności, a tak - patrz moje pierwsze zdanie.

 

Na sam pomysł nie jest tak trudno wpaść, pamiętam, że za czasów Bronxa i w współpracy z Goomanem napisałem coś takiego na potrzeby innego programu.

 

To tyle. (=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że GM ma wbudowany edytor ścieżek. Nie widzę potrzeby tworzenia czegoś takiego samego.

No cóż. Chyba każdy o tym wie. Napisałem, że to ciekawostka :P .

Gdyby program miał jakieś dodatkowe funkcje to mogli byśmy pogadać o jego użyteczności, a tak - patrz moje pierwsze zdanie.

Ale to może się przydać początkującym. Poza tym - każdy przykład jest prosty. Nie ma trudnych przykładów :D .

Na sam pomysł nie jest tak trudno wpaść, pamiętam, że za czasów Bronxa i w współpracy z Goomanem napisałem coś takiego na potrzeby innego programu.

Szczerze mówiąc zrobiłem to z nudów. Lubię czasem sobie coś napisać :) .

To tyle. (=

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...