Skocz do zawartości

Cień


Radziu

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś pomysł jak zrobić cień ?

 

Yo !! Zaraz ci to rozkminie ! tylko poczekaj few second !!

 

A więc cień w GM robi się w banalny sposób. Jest jednak multum sposobów , podam ci najbardziej cool. Otóż musisz wiedzieć że w dzisiejszych trendach modne jest słońce , opalenizna, bikinii, i wszystko to co związane z wysoką temperaturą . Toteż proponuje ci zrobić gre w słonecznej Africe. Jak wiemy tylko takie gry mają szanse na wybicie , gdyż są trendy i wyczesane w kosmos, tak jak nasz Admin tego forum. Tfu Admin nie jest wyczesany w kosmos, to kosmos jest wyczesany w Admin. Musicie wiedziec że Admin tego forum być może uczestniczył w kształtowaniu wszechświata, gdyż forum to jest tak rozbudowane jak nasz wszechświat. Można by rzec że mechanizm wszechświata został oparty na tym forum ,ale są to tylko przypuszczenia, nie można brać tego jako pewnik. A wracając do tego tematu : Tak jak mówiłem robimy grę w Africe, a tam jak wiemy słońce jest non stop pod kątem 363 stopnie kalvina* nad ziemią. toteż cień wygląda jak koło, i widać go tylko jak się podskakuje. Rysujemy więc dowolne koło w Photoshopie byle by nie czarne bo czarny cień jest taki zwyczajny, antyjazzy, nastolatkjom może się nie spodobać. Potem robimy taki cod w obj_cien

if obj_hero.z>0
visible=true
x=other.x
y=other.y

 

To powinno załatwic sprawe

 

Sayonara !!

 

 

 

 

* Posługuje się w kalvinach gdyz celcjusz juz dawno wyszedł z mody, oczywiscie 363stopni kalvina = 90 stopni celcjusza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tfu Admin nie jest wyczesany w kosmos, to kosmos jest wyczesany w Admin.

LOL. To była pierwsza taka naprawdę zabawna rzecz, jaką powiedziałeś. xD

Acha, mam pytanie do Ciebie, mój ziomku-ułomku (takie modne określenie :] ). Czy używając Slackware jestem treeeeeendy(waty)?

 

@Topic-z surface uwaga, bo przy nieumiejętnym stosowaniu zatkasz pamięć karty. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1:kelwin jest poprawnie

po 2:kąt jest mierzony w STOPNIACH, NIE ŻADNYCH STOPNI KELWINA CZY CELSJUSZ TYLKO W SAMYCH STOPNIACH LUB RADIANACH <<ale to co innego

po 3:Stopnie Celsjusza i Kelwina służą do odmierzania temperatur :P

po 4: polecam z tym

draw_surface(id,x,y)

ale patrz ^góra^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...