Skocz do zawartości

Jak to?


Pablo-GM

Rekomendowane odpowiedzi

https://gmclan.org/up1558_11_ini_maciusiowo.html

masz tu przykład zapisywania i odczytywania zmiennych do pliku ini.

Teraz tylko wystarczy odebrać zweryfikowane hasło i nick zapisać je do ini a przy logowaniu odczytać i sprawdzić czy dane są zgodne zapisanymi do pliku. :P

 

Edit: a teraz objaśnienie: co jakiś czas do naszych zbiorób dodawany jest jakiś orzech (patrz w lewym górnym rogu).

klikając na zapisz zapisujemy zmienną odpowiadającą za ilość aktualnych orzechów do pliku ini.

klikając wczytaj odczytujemy wartość z pliku ini i ustalamy ją jak zmienną odpowiadającą za ilość orzechów (patrz lewy górny róg).

Wiem że głupie ale nic innego mi do głowy nie przyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory tylko tyle z Almory jak na razie udało mi się zhackować, notatnik czyni cuda ale mam zamiar zhackować całą almorę i tylko prze kolorować grafiki na inny kolor i mam już grę którą nazwę Galmora xD

teraz tylko powiem ci co uważam odnośnie tych kont:

klient rejestrując się wysyła serwerowi swoje dane(nick i hasło, postać i inne pierdoły). Serwer odbiera dane i zapisuje je do pliku ini. Podczas logowania klient wysyła dane wprowadzone przy logowaniu, serwer po odebraniu weryfikuje z wcześniej zapisanymi i dopiero dopuszca klienta do gry. Myślisz ze czemu przy logowaniu do almory się tak długo czeka :P

...tyle ode mnie ...Marek.:whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmując że używasz 39 dll i przyjmując że do odbierania wiadomości używasz switcha jak w racer engine online. Zappisać powinieneś przy tym właśnie odbieraniu w step.

np

case jakis_id:

ini_open('Almora-Online.ini');

ini_write_string('Nick','key',global.nick);

ini_close();

;break

trochę mało zrozumiale ale innaczej nie potrafię tego opisać, poproś kogoś kto dłużej siedzi w gm i zna się trochę na online :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...