Skocz do zawartości

Zablokowane Książki Dev-C++


swiatcienia

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie znacie dobre książki do Dev-C++.

Podajcie ich tytuł,cena/darmowa,wasza ocena z 10, o czym są(2D,3D,konsola).

 

Ps. tylko bez tekstów przeżuć się na Code::Blocks albo VS jest lepsze.

Bo już je sprawdzałem i nie są zadowalające, jestem nauczony na Dev-C++ 4.9.9.2 bo robiłem otsy(tak się zaczęła moja przygoda z Programowaniem) zanim znalazłem GM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma opis Dev'a do OpenGL. Musisz tylko dowiedzieć się jak go do Deva podłączyć i tyle.. reszta to już tylko OpenGL... A przykłady z książek np: Symfonia wszystkie działają na Devie bo all sprawdzałem.. Zanim zabierzesz się za Bibliotekę graficzną trzeba znać podstawy c++ i jakieś API.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię czy by Ci to coś dało z tego co widzę nie znasz żadnej biblioteki graficznej.. a API w sumie to wystarczy,że się z 1h pouczysz, wystarczy, że będziesz umiał stworzyć okno..

A potem zacznij robić gry typu tetris.. uwierz mi to wcale nie będzie łatwe.. ;P Żeby stworzyć jakąś gierkę na poziomie to kilka lat nauki pewne.. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymon to co radzisz używać?? Byle było łatwe w obsłudze

edit: szukam jakiegoś prostego przykładu użycia okienek z menu, dodawanie grafiki, rysowaniem(np. czerwony kwadrat itd.), i że po kliknięciu lewym na narysowane coś, coś się stanie, a prawym co innego.

mam zamiar zrobić prost map edytor, pomoże ktoś mi z tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w code::blocks mam taki problem z SDL i z wxWidgets

........

Compiling: main.cpp

main.cpp:6:21: SDL/SDL.h: No such file or directory

main.cpp: In function `int main(int, char**)':

main.cpp:11: error: `SDL_INIT_VIDEO' undeclared (first use this function)

main.cpp:11: error: (Each undeclared identifier is reported only once for each function it appears in.)

main.cpp:11: error: `SDL_Init' undeclared (first use this function)

........

a w Win32 GUI jest koń trojański?? już jest ok ale /\ dalej tosamo??

 

a konsola działa, co jest??

EDIT: może mi ktoś poda skąd ściągać i jaką wersje code::blocks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 VC jest dużo lepszy.. a po 2 po co się bierzesz za SDL, jak nie umiesz nawet c++.. i nie pisz, że nieprawda.. bo widać , że nawet bibliotek nie umiesz dodać i nawet nie wiesz jaki kompilator użyć.. jak chcesz się męczyć twoja sprawa.. ale moim zdaniem to ma mały sens..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 VC jest dużo lepszy.. a po 2 po co się bierzesz za SDL, jak nie umiesz nawet c++.. i nie pisz, że nieprawda.. bo widać , że nawet bibliotek nie umiesz dodać i nawet nie wiesz jaki kompilator użyć.. jak chcesz się męczyć twoja sprawa.. ale moim zdaniem to ma mały sens..

Żeby się nauczyć :P

EDIT:

Project -> Properties -> Targets

I tam jest pole "Type:" i wybierz GUI Application

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...