Skocz do zawartości

Kilka problem(ik)ów


Gruby

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzę można to nazwać konwersję gry F.E.A.R. na 2 wymiarowy shooter/horror. Pewnie się zapytacie: "Co ? horror w 2d ? :P Toż to bzdura, niemożliwe" Ależ owszem możliwe, trzeba jedynie wszystko to ładnie ułożyć i efekt jest bardzo zadowalający ;] No a teraz do rzeczy:

 

1. Rozrzut pocisków wystrzeliwanych z broni. W grze steruje się klawiszami, natomiast strzelanie i kierunek strzału jest pozostawiony myszce. Mam pomysł aby kierunek pocisków miał przedział np -/+ 10 x od celownika(aktualnej pozycji kursora myszki) i -/+ 10 y od celownika. Nie wiem natomiast jak zrobić by ten przedział zmniejszał się wraz z przybliżaniem celownika do postaci gracza.

 

2. Jak zmniejszyć głębie obiektu (np. o 1) wraz z naciśnięciem odpowiedniego klawisza (np. "c")

 

3. Ograniczyć widok gracza do obiektów jedynie solid, natomiast aby inne obiekty znajdujące się za solid nie były widzialne (ustawić pole widzenia gracza?)

 

Jak narazie to tyle. Możecie uważać te problemy za banał, lecz dla mnie rozwiązanie ich ułatwi wielce sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yoda dzięki już biorę się do roboty z nowymi informacjami :]

 

@Marek.S Pomyłka, nie głębia tylko głębokość. Pole widzenia ma się ograniczać do obiektów solid, natomiast wszystkie inne obiekty nie-solid za nimi mają być niewidoczne. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możę chodzi o to

with(all)

{

if (x > hero.x && solid=true)

visible=false

}

else

visible=true

}

 

łap przykład ale w .gmk na tym kompie nie mam gm6 :P

https://gmclan.org/up1558_12_eh.html

 

lepiej pokaż na rysunku :PP

 

Edit: ściągnąłem sobie gm6 i masz wersję w gm6 widzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...