Skocz do zawartości

Zablokowane auto - celowanie


Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie.

mam maly problem. otoz chcialbym do swojej gry zrobic aby gdy ENEMY dzieli 200 pixeli (lub mniej :P) od HERO to HERO ma celowac w niego i miec ustawionego sprita ze bron jest wycelowana w ENEMY. wiem ze juz napisalem praktycznie taki sam temat ale cos mi nie wychodzilo i postanowilem go zamknac i was juz zostawic zebyscie odpoczeli sobie po moich durnych pytaniach:P.

a i jeszcze jedno. mam obiekt ALIEN i czy mozna cos takiego zrobic ze idzie np w dol to ma sprita w dol a jak w gore to sprite w gore itp do wszystkich kierunkow (moze byc do 36 zeby nie zwiekszac rozmiaru)

UWAGA!!! to wszystko bez image_angle itp bo nie mam zarejestrowanego GMka.

z gory dziekuje

 

EDIT: a co do 1. to gdyby bylo wiecej niz 1 ENEMY to ludzio celuje w tego blizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W step:

image_single = direction * image_number / 360;

if( distance_to_object( enemy ) < 100 )
{
     direction = point_direction( x, y, enemy.x, enemy.y );
}

 

I zamiast image_angle = direction; stosujesz image_single = direction * image_number / 360; ale musisz pierw stworzyć sprita co się obraca o 360 stopni. I nie musi mieć 360 klatek może mieć np 12. Nim więcej klatek tym więcej waży ale lepiej wygląda animacja.

 

Pozdrawiam, Maxpayn :chris:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z ciebie noob :P

usuń gravitację dorób graczowi oś Y, w przeciwnika tam gdzie masz sprite_index = atak dopisz image_angle=point_direction(x,y,hero.x,hero.y) nie będę ci całe życie podawał na tacy gotowe przykłady :boxed:

dałem ten przykład bo mi się kisił w upie...

 

... Marek.: :whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam mniejsza z tym... i tak bedziesz w creditsach jak wiekszosc GMClanu :P

eej a co zrobic ze jak przycisne strzalke w gore to ludzio idzie w gore itp?

uzywam image_angle bo skombinowalem sobie rejestracje i jak przycisne strzalke to on idzie w strone celownika... <_<

 

mniejsza z tym. dzieki wszystkim! zamykam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...