Skocz do zawartości

Backgroundy z różnymi prędkościami


zbysheck

Rekomendowane odpowiedzi

Spodobał mi się w niektórych platformówkach taki patent, że jest kilka teł i scrollują się z różnymi prędkościami. Bez problemu potrafię zrobić żeby się cały czas ruszało, ale chcę żeby te tła przesuwały się tylko wtedy, gdy przesuwa sięcała plansza [w sensie klocki]. Daje to taki fajny efekt tła w oddali. Ktoś ma pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne... Ja próbowałem bawić się we właściwościach rooma w backgroundach. no ale jeden background się scrolluje idealnie [wyrzuciłem jedną linijkę, bo chciałem tylko horyzontalnie], ale nie wiem jak ustawić scrollowanie drugiego [trzeciego czwartego :) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wszystko jasne... Ja próbowałem bawić się we właściwościach rooma w backgroundach. no ale jeden background się scrolluje idealnie [wyrzuciłem jedną linijkę, bo chciałem tylko horyzontalnie], ale nie wiem jak ustawić scrollowanie drugiego [trzeciego czwartego :) ]

 

Zamieniasz cyferkę w klamrach z 0 na np. 1. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak też robiłem, napisałem wyżej że najpierw kombinowałem w roomie, jak przez godzinę nie mogłem nic wymyslić zwróciłem się na forum. Dany przez ciebie kod też jakoś tam podedytowałem, tylko nie pomyslałem że backgroundy mają w roomie numerki i myślałem jak tu wcisnąć nazwy poszczególnych teł. PIerwsza moja gra, mało umiejętności związanych z kodem, uczę się z przykładów. Nie mam żadnego tutka od kodu po polsku a po angielsku się jeszcze nie podejmę niestety. I tak jakoś sobie radzę, bo widziaęłm ludzi którzy o każdy skrypt proszą w oddzielnym temacie. Jak na razie założyłem bodajże trzy tematy, jeden rzeczywiście banalny, na drugi nikt jakoś nie potrafił mi sensownie oodpowiedzieć, a w tym też sporo czekałem na odpowiedź więc chyba aż tak elementarne sprawy o nie są ;].

 

heh... wpisałem w google "parallax scrolling" i jako czwarty link wyskoczył mi przykład Konrada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...