Skocz do zawartości

strategia turowa, taka jak Clash


Rekomendowane odpowiedzi

GM 6.0 ściągłem niedawno i na razie przebijam się przez podstawowe funkcje - do pisania skryptów, czy jak to się tam nazywa jeszcze daleka droga. Chodzi o to, że bardzo chciałbym zrobić turową strategie taką jak "Clash", a nie wiem jak. :boxed: Stąd prośba do Was: wiecie - to powiedzcie. Albo napiszcie, albo dajcie jakiś link czy coś. Dzięki. :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku powinieneś się oswoić bardzo dobrze z programem a dokładnie z językiem GML - bez tego ani rusz, a nikt tego za Ciebie nie zrobi. Jeżeli znasz angielski to radze wziąść się za czytanie helpa. A co do jakiś przykładów to odsyłam Cię na www.forums.gamemaker.nl - tam powinieneś coś znaleźć. Pisać przykładu raczej nikt dla Ciebie nie będzie bo to dużo czasu i jeszcze więcej roboty, a znając życie jeśli nawet ktośby się pokusił o zrobienie przykładu to nie wiedziałbyś z czym to się je. Przykro mi to mówić ale jeżeli chodzi o coś tak złożonego to raczej sam się z tym musisz uporać. Niemniej jednak życze powodzenia :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiszę do Goomana. Turówki to jedno z najtrudniejszych zagadnień w Game Makerze. Do ich tworzenia potrzebujesz sporo ponad 100 linijek kodu. Nie chcę cie oczywiście zniechęcać, ale jak dopiero zaczynasz, to zacznij od typowych Złap piłkę, potem Pacmana, Platformówki. Jak obeznasz się jak je robić, to napewno nauczysz się tworzyć turówki i będziesz je tworzyć od ręki :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie gooman nie musi Ci być przykro, ja tam sie nie przejmuję :P . Mylisz się co do jednego - jak masz rozpisany przykład, to niekoniecznie nie musisz wiedzieć z czym to sie je. Wtedy wjeżdżasz na helpa i łatwiej jest przy takim przykładzie i linijkach kodu, uczyć się tego tam jezyka programowania. Tak właśnie rozgryzłem RPG makera, nie tylko przez samą instrukcję, ale przez połączenie jej z przykładami. Fajnie by było gdyby ktoś miał napisaną turówkę i chciał przysłać mi te linijki kodu, nawet jakby było ich niewiem ile. Ale rozumiem, że Wy chłopaki też dopiero się tak naprawdę uczycie, albo też nie chcecie dzielić się z byle kim swoimi odkryciami. :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...