Skocz do zawartości

Neostrada 2 komputery


PRT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiś 3 lat mam internet udostępniany od sąsiada, nawet nie wiem jakie to łącze, ściągam z prędkością(60kb/s dużo ?).

 

Wreszcie mam zamiar kupić własne NEo 1mb, za dużo problemów od strony sąsiada jest.

I tu pojawia się moje pytanie, mam w domu 2 komputery, chciałbym aby na obu była możliwość, korzystania z internetu.

 

Teraz klika warunków

-NA jednym komputerze chciałbym mieć możliwość stawiania serwów do gier xD

-Najlepiej jakby nie był potrzebny jakiś 3 komp jako serw:P

 

 

http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=195238331 - > patrzyłem na to ale wydaje mi się że niestety nie będę mógł stawiać serwerów.,

 

Jakie rozwiązanie proponujecie ?

 

//Jestem całkiem zielony w tej kwesti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety neostrada nie oferuje zewnętrznych adresów IP, przez co stawianie serwerów jest bez sensu. Zmienia się ciągle adres IP, a serwer to serwer, musi mieć ciągle taki sam. Natomiast TPSA oferuje jeszcze internetdsl ( www.internetdsl.pl ) tam już jest zewnętrzny adres IP, ale cena już jest całkiem inna. Co do tego routera, to wydaje mi się wporządku, o tyle dobrze jest, że ma wbudowany modem. Jeżeli byłby bez modemu, to drugi komputer w sieci nie miał by internetu jeżeli ten pierwszy ( który udostępnia net ) byłby wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , ale co do serwerów to nie jest serwer taki jak ty w alamorze, to jest serwer taki hmm, netsoccer.biz.

Nie wiem jak to opisać, Jest główny serwer na którym można założyć inny serwer i to na 20 min tylko bo na jeden mecz :P. dołączający nie wpisują ip , tylko dają dołącz:P

 

I co do routera, to gdzieś przeczytałem , że jeśli porty odblokuje to bedę mógł serw postawić taki, wiecie czy to prawda, ?

 

I czy zamawiając neostradę jest wymóg brania ich modemu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić Acces Pointa/Routera(tak jak Borek powiedział, chyba modem potrzebny), do którego będzie podpięty kabel od NeoZdrady, A od którego będą szły kable do twoich kompów... Będziesz mógł postawić serwer, nie musisz mieć właściwie zew. IP tylko odblokowane porty... Zresztą sam nie wiem...

 

BTW. Polecam Netię(lepsza perspektywa xD)! NeoKorupcja sux.

 

@down

Przecież to ten sam dom, ta sama rodzina ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już wiem miej-więcej co i jak ;]

Wiem, że trzeba będzie przekierować porty ;D

 

Teraz tylko jedno pytanie ;] mam telefon w TP i teraz zamówię neostrade jak to będzie z gniazdem ? założą mi dodatkowe czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko jedno pytanie ;] mam telefon w TP i teraz zamówię neostrade jak to będzie z gniazdem ? założą mi dodatkowe czy jak ?

 

Od routera podłączasz kabel telefoniczny do gniazdka telefonicznego i wszystko gra. Nie potrzeba żadnego nowego gniazdka. Przynajmniej tak to u mnie wygląda, jeśli masz wątpliwości to pogadaj z biurem obsługi klienta TP powinni wyjaśnić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...