Skocz do zawartości

Nic jeszcze nie wiem


Elver

Rekomendowane odpowiedzi

Nic jeszcze nie wiem!!! Czy macie może informacje na temat strony (lub sami coś macie), W której znajde (po Polsku) instrukcje do gm6? Najlepiej, jak zrobić prostą gierę RPG. :unsure: :crying: :( :mellow:

 

Aha zapomniałem dodać. nie wiem co to są te CODE. Nie wiem gdzie je wpisać i jak one działają :crying:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CODE to ... CODE - kod?? tzn.coś wpisujesz a to coś ci sie robi???

Gdzie go wpisać??

Stwórz nowy obiekt daj mu sprita kliknij ADD EVENT w zakładce CONTROL i tam EXECUTE A PIECE OF CODE i np.

w EVENcie keyboard UP wpisujesz

speed=3;

i obiekt idzie ci z prędkością 3 jak wciśniesz UP (ale sie nie zatrzymuje)

proste....

 

ps. nie pisz dwóch pytań po sobie (możesz edytować poprzednie). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maroziom dobrze ze probujesz pomoc.. ale czytaj uwazniej pytania. On nie o to pytal.

 

Elver. Nie ma wielu informacji o GM w języku polskim. Najlepsze tutoriale ( kursy ) są pisane przez samego autora programu jednak nawet tam nie znajdziesz kursu rpg ( to chyba najtrudniejszy gatunek i nie polecalbym zaczynac nauki od niego ) Sporo kursow znajdziesz na oryginalnej stronie Game Makera http://gamemaker.nl/ mozesz przejrzec przyklady i artykuly na TEJ stronie jak rowniez zadawac pytania no i sam probowac. Przydalaby sie chociaz podstawowa znajomosc angielskiego.

 

CODE <- nie wiem skąd to wziales ale prawdopodobnie chodzi Ci o klocek execute a piece of code. Jest to klocek w ktorym wpisujesz instrukcje dla Game Makera za pomocą jezyka GML.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie sądzę, żeby było coś takiego jak "prosta gra RPG". RPG z reguły są skomplikowane i oferują graczowi najwięcej swobody i interakcji. Jeśli chciałbym w miarę szybko zrobić jakąś grę to nie bierz się za ten gatunek. Ja zrobiłem inaczej i do tej pory nie mam nic na koncie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...