Skocz do zawartości

1. Edycja romów Gameboya i 2. Prostsze działanie GMa


Matthew

Rekomendowane odpowiedzi

1. WIEM, że napewno się da, bo w necie są podróby kilku romów (do tego z błędami). Jakim programem się je edytuje. Ewentualnie jak podmienić grafikę.

 

2. Czy da się zrobić w GMie 6.1 tak, żeby nie wykorzystywał niepotrzebnych dodatków, danych. Chcę zainstalować GMA 6.1 na informatycznej, ale gdy uruchamiam na nim jakąś prostą gierkę to wyłażą błędy, że komp nie ma DirectX8. Da się to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Czy da się zrobić w GMie 6.1 tak, żeby nie wykorzystywał niepotrzebnych dodatków, danych. Chcę zainstalować GMA 6.1 na informatycznej, ale gdy uruchamiam na nim jakąś prostą gierkę to wyłażą błędy, że komp nie ma DirectX8. Da się to wyłączyć?

Rotfl. Bez DirectX nie włączysz ŻADNEJ gry GMowej bo GM wykorzystuje Direct3D do rysowania 2D ^^ .

1. WIEM, że napewno się da, bo w necie są podróby kilku romów (do tego z błędami). Jakim programem się je edytuje. Ewentualnie jak podmienić grafikę.

http://www.romhacking.net/ - drugi wynik w google po wpisaniu "Gameboy roms hacking".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do edytowania (hackowania, tak to zwą) romów polecam przewertować trzy stronki:

Romhacking - to bardzo dobra stronka. Polecam.

Zophar - to też jest dosyć dobre, ale jest więcej ogólnych programów. Lepiej bądź ostrożny - niektóre reklamy wyskakujące z tej strony mają trojany, ale same pliki nie mają wirusów.

SMW Central - strona poświęcona hackowaniu Super Mario World na SNES-a - to właściwie najbardziej modyfikowalna gra z bardziej znanych starych romów. Można przerobić właściwie wszystko - od leveli, przez grafikę i muzykę (muzyka w ograniczonym zakresie) aż po wrogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...