Skocz do zawartości

Zablokowane Przenoszenie do innego kodu


Jaklub

Rekomendowane odpowiedzi

Nazwa tematu trochę głupia, ale kryje się za nią mój problem.

 

Jak zrobić coś takiego:

 

Jest kod w pliku main.cpp. Jedzie sobie ten kod, a nagle dzięki jakiejś komendzie program zaczyna analizować kod z innego pliku. Wiem, że to trochę nie jasne, ale rozwijam swojego Ponga na PSP i ten problem dotyczy robienia trybów gry czy też przenoszenia się do menu głównego.

 

Jeśli był taki temat, to przepraszam, ale nie umiałem sprecyzować problemu.

 

Czy ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że o to Ci chodzi:

 

np tworzysz dwa pliki i żeby wywołać funkcje z 2 musi ona być zdeklarowana w tym pierwszym najlepiej zrobić plik np: zenek.h i w nim zapisać all deklaracje a potem w jednym i drugim pliku dodać #include "zenek.h" i zlinkować to razem a w tym plik zenek mają być deklaracje np: int mat_funkcja ();

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że o to Ci chodzi:

 

np tworzysz dwa pliki i żeby wywołać funkcje z 2 musi ona być zdeklarowana w tym pierwszym najlepiej zrobić plik np: zenek.h i w nim zapisać all deklaracje a potem w jednym i drugim pliku dodać #include "zenek.h" i zlinkować to razem a w tym plik zenek mają być deklaracje np: int mat_funkcja ();

 

Czyli to miałoby wyglądać tak:

plik main.cpp

... practice(); ...

 

plik practice.cpp dołączony do main.cpp w include

int practice() {
...
}

 

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz stworzyć własny plik nagłówkowy z rozszerzeniem *.h a w nim to all a na początku jednego i drugiego pliku dajesz #include "plik.h" i dzięki temu deklaracje znane są w 2 plikach.

 

Albo po prostu zdefiniuj swoje funkcje jako globalne tzn nie wstawiaj static i też będą znane w innych plikach programu. Musisz je nad main() zdefiniować i wtedy powinno działać to jest dobre jak masz tylko kilka funkcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale ja jestem nowy w C++ i nie bardzo rozumiem. Jak to ma wyglądać w pliku practice.h? Jak nie ma w nim nic, a jest dołączony include'm do main.cpp, to kompiluje się ładnie. Jak ma wyglądać zainicjowanie komend w tym pliku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...