Skocz do zawartości

Ubuntu i bootowanie


Supavader

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Nie no Black, nie rób se jaj. ;) Mieszanie kolorów zawsze jest lepsze niż stosowanie zwykłej palety odcieni szarości, ponieważ wtedy jeszcze lepiej można dostosować wygładzanie pod konkretne podłoże, nie ograniczając się do skali 256 stopniej* Ba, są różne podłoża, dla których te same ustawienia nie muszą być tak samo dobre. Myślałem, że to jest oczywiste, więc tego nie napisałem wcześniej, ale i tak się przyczepiłeś. Przecież przy rozmiarze 1x1 tego nie widać.

 

Przypomnę jeszcze, że wygładzanie stosuje się głównie do monitorów LCD, ponieważ CRT same lekko rozmywają czcionkę ze względu natury technicznej (dlatego nie mówi się wielkość piksela a wielkość plamki). W CRT takie wygładzanie może zadziałać w odwrotną stronę, zwłaszcza jak się ma słabej jakości monitor.

 

 

*Zobacz sobie np. takie Diablo, niby ładne sprite'y i w ogóle, ale jak zrobisz zoom'a to to się okazuje zwykłą mieszaniną całkowicie różnych kolorów, właśnie specjalnie do uzyskania lepszego cieniowania niż w przypadku przyciemniania / rozjaśniania piksela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest mnóstwo plików, to oznacza, że trzeba skompilować, czyli:

./configure
make
make install

Potem wpisujesz komendę od instalacji sterów bodajże

ndiswrapper [ścieżka do pliku INF sterownika]

i masz stery wgrane.

 

tak, a gdzież mam to wpisać? w mozilli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w konsoli! ;D i musisz wpisac ndiswrapper -i /sciezka/do/sterownika/inf. sterownik musi być w wersji dla XP.

 

a tak na marginesie to za jakiś czas wywalam Ubuntu i wgrywam Debiana, bo ten ubunciak strasznie muli na moim kompie. jak się nie uda z Debianem, biorę się za FreeBSD bo ciągnie mnie do niego. hax0rski system ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...